Ceník montovaných domů Abakon Nacenění stavby
01.02.2021

Projekty malých domů.

Projekty malých domů jsou stále oblíbenější.

Někteří z nás si nedokážou představit bydlení v panelácích. Jsou schopni akceptovat menší prostory, ale chtějí mít vlastní domov. Právě pro ně jsou připraveny projekty malých domů do 100 m2.

Takové domy jsou rozhodně útulnější než velké. Malý prostor sbližuje členy rodiny, což nám v dnešním světě často chybí. Údržba takového domu bude jistě menší než v případě velkých domů.
Malý prostor nás nutí pečlivě plánovat rozmístění nábytku a vybavení, čímž se vyhneme chybám v uspořádání místností.

Jaké jsou charakteristiky takových projektů? Jejich plocha je opravdu malá. Velmi často se podobají bytům v bytových domech – najdeme projekty i do 60 m2! Nikoho tedy nepřekvapí, že nejčastěji převažují projekty jednopodlažních domů se sedlovou střechou. Taková stavba domu je nejlevnější variantou. Proto se velmi často nevyplatí byt kupovat. Zvlášť když stejně musíme platit nájem. A díky tomu je stavba domu výhodnější. Dodejme, že ve většině projektů tyto budovy nemají garáž. Není to však zcela vyloučeno.

Vybíráme projekt.

Má náš klient velký výběr, pokud jde o hotové návrhy malých domů? Ano, možná nepatří k nejoblíbenějším, ale v naší nabídce najdete alespoň několik projektů domů do 100 m2. Mají velkou výhodu – jejich stavba je levná. Ty s nejmenší plochou lze postavit již za 2 miliony korun. Tyto projekty si můžete prohlédnout na speciálně vytvořené webové stránce.

K tomu je třeba připočítat náklady na pozemek. Přesto se zdá, že stavba domu je stejně nejlepší volbou. Kromě obytné části máte k dispozici pozemek jen pro sebe. O to více lze toto rozhodnutí doporučit lidem, kterým nevadí sekání trávy nebo práce na zahradě. Projekty malých domů jsou tedy příležitostí i pro ty, kteří chtějí být v kontaktu s přírodou.

Projekty těchto malých domků si oblíbili i naši senioři. Díky malým rozměrům se jim bude snadno udržovat pořádek.

Doporučené domy od Abakonu

Je těžké vybrat nejzajímavější projekt v tomto segmentu. Každý z nich má své silné stránky a každý z nich může pozorovatel hodnotit jinak.

Začněme nejmenším domem v naší nabídce.

Abakon 2009 SE 2

Projekty malých domů - Abakon 2009 SE 2

Projekt útulného domu z našeho programu „Levné domy na stavbu a údržbu“. Na 70 m2 má 3 ložnice, které zaručují pohodlné podmínky i pro rodinu 2+2.

Díky své estetice se dům hodí do každého prostředí. Vzhled domu přesvědčí svým komfortem a snadnou obsluhou.
Tento úspěšný projekt doplňuje užitečná terasa a přístřešek pro auto.

Prohlédněte si hotové domy podle tohoto projektu.

Abakon Piatto 1

projekty małych domów - Abakon Piatto 1

86 m2. Architektura domu zaujme svou moderní estetikou. Zajímavé posuny stěn, proporce oken a jemné povrchové materiály vytvářejí jedinečný celek. Současný charakter stavby navíc určuje zastřešení domu plochou střechou a zajímavé oddělení garáže pod střechou od čelní strany. Přízemí domu skrývá soukromou a veřejnou zónu. Nejblíže ke vstupu byla naplánována předsíň se šatnou, technická místnost a intimní zóna.

V této zóně se nachází hlavní ložnice, dětské pokoje a společná pohodlná koupelna. Dále v domě se nachází otevřená kuchyně, která je díky kombinaci kontrastních barev – tmavé grafitové, antracitové a bílé – efektivní a moderní. Celou kompozici oživuje světlá deska z bariku, která jemně odděluje kuchyň od jídelny.


Prostor jídelny má téměř zcela prosklené stěny, díky čemuž je její interiér viditelný zvenčí. Dům je propojen se zahradou dřevěnou terasou, čímž vzniká „letní byt“ – místo, kde budou moci členové domácnosti spojit domácí pohodlí s blízkostí přírody. Kromě toho bylo dbáno na to, aby reprezentativní část domu vytvářela přátelskou a vřelou atmosféru.

obývací pokoj. Moderní obývací pokoj kombinuje chladnou černou, elegantní bílou a světle hnědou barvu, zatímco krásná a velká okna zvou z obývacího pokoje do zahrady.

Abakon Piatto 2

projekty małych domów - Abakon Piatto 2

Plocha tohoto domu je 86 m2.

Zajímavé ustavení stěn, proporce oken a jemné povrchové materiály vytvářejí jedinečný celek. Zajímavá forma sedlové střechy a oddělení garáže pod střechou od čelní strany navíc určují současný charakter budovy.

Přízemí domu je soukromou a veřejnou zónou. Nejblíže ke vchodu je naplánována předsíň se šatnou, technická místnost a intimní zóna. Tato zóna zahrnuje hlavní ložnici, dětské pokoje a společnou pohodlnou koupelnu.

Dále v domě se nachází otevřená kuchyně, která je díky kombinaci kontrastních barev – tmavé grafitové, antracitové a bílé – efektivní a moderní. Celou kompozici oživuje světlá barová deska, která jemně odděluje kuchyňský prostor od jídelny.


Prostor jídelny má téměř celý prosklené stěny, takže je jeho interiér viditelný zvenčí. Dům je propojen se zahradou, dřevěnou terasou, čímž vzniká „letní byt“ – místo, kde budou moci majitelé domu spojit domácí pohodlí s blízkostí přírody.

Kromě toho bylo dbáno na to, aby reprezentativní část domu vytvářela přátelskou a vřelou atmosféru. Šarm a útulnost jistě dodá rohový krb, který zajímavým způsobem propojí jídelnu s obývacím pokojem. Moderní obývací pokoj zde kombinuje chladnou černou, elegantní bílou a světle hnědou barvu, zatímco krásná a velká okna zvou do obývacího pokoje.

Podívejte se na hotový dům.