Reference

Pro firmu ABAKON jsme se rozhodli poté, co s nimi postavili dům naši rodiče i známý, kteří nám poskytli pozitivní reference. Abakon nám postavil dům na klíč a dnes už bydlíme v novém, i proto můžeme z vlastní zkušenosti, Abakon, doporučit dalším zájemcům.
Bez obav se do spolupráce s Abakonem vrhněte, protože budete litovat jen času, který jste věnovali rozhodování (stejně jako my J ). Abakon můžeme jen doporučit.

Jan Kovář
06/2021
S Abakonem jsme šli do IV. Etapy výstavby. Po vyřízení nezbytných formalit k získání stavebního povolení a po samotném vstupu Abakonu na staveniště už to byla jedna velká paráda. Velmi nás překvapila rychlost s jakou se do toho pustili. Od finálního získání stavebního povolení, již do dvou týdnů začal Abakon s výkopovými pracemi na pozemku. Navíc vše zařídil a já se de facto nemusel o nic starat. Vše probíhalo pod pečlivým dohledem pana Sojky a jeho týmu, za což jim moc děkuji.

Vše trvalo necelých pět měsíců a i když jsem měl problém, že finance z hypotéky mi nechodily ve výši jak bych zrovna potřeboval na zálohy jednotlivých etap, tak Abakon mi vyšel vstříc a já mohl část zálohy doplatit až po realizaci a novém odhadu nemovitosti.

O celém procesu stavby jsem byl detailně informován, vždy jsem věděl co na stavbě zrovna probíhá a vše mi bylo při předání stavby vysvětleno.
Abakon určitě doporučuji všem, kteří chtějí stavět nový dům rychle, kvalitně a bez starostí.

S pozdravem

Zdeněk Vojkůvka
06/2021


Touto cestou bychom chtěli poděkovat za realizaci našeho domu firmou Abakon a hlavně zástupcům v Česku (p. Sojka, paní Sojková a Kalusová). Vždy nám vyšli vstříc a pokud jsme něčemu nerozuměli tak nám se stavbou poradili.
Zvláštní poděkování patří panu Sojkovi za to, že se o vše nadstandartně postaral a to hlavně při realizaci základové desky, která byla kvůli špatné geologii náročná na sehnání materiálu. S firmou Abakon jsme šli do 3. fáze a velké části 4. Etapy byly zhotoveny vždy v termínu. Ještě jednou děkujeme

Staňkovičovi
04/2021

Již rok žijeme v domě postaveném firmou Abakon a jsme velice spokojeni. Izolační vlastnosti domu jsou skvělé, stejně tak akustika, v neposlední řadě i design menšího, za to velice prakticky řešeného domku se každé návštěvě hned zalíbí. Když se vrátím na začátek, celková příprava projektu, domluva a komunikace s vedením české pobočky byla rychlá a příjemná. Samotná stavba byla hotová dokonce již před termínem a vše (až na malinké drobnosti, které se rychle vyřešily) šlo podle plánu.
Děkujeme a všem, kteří plánují stavět, Abakon doporučujeme.

Podermaňski
04/2021
Jak jsme firmu ABAKON našli.
Lákalo nás postavit si nový dům. Vlastní síly by nám už na to nestačily, tak jsme oslovili firmu. Asi 100 metrů od naší parcely byla rozestavěná stavba firmou ABAKON.S údivem jsme sledovali, jak jim jde práce od ruky. Z reklam, které má firma hodně v okolí, jsme si opsali tel. číslo a domluvili jsme si první schůzku na pobočce v Ostravě.

Přivítaly nás p. Kalusová a p. Sojková. Na schůzce nám byl prezentován výklad, který se týkal stavby námi vybraného domu a spousta jiných důležitých informací. Na otázky a že jich nebylo málo, jsme dostali vyčerpávající odpovědi. Po tomto setkání byla tato firma pro nás na prvním místě.
Kdykoliv se ozval v telefonu hlas p. Sojkové nebo p. Kalusové, tak jsem nikdy neměla pocit, že mluvím s cizí osobou. Po celou dobu výstavby domu, jsme byli s oběma dámami maximálně spokojeni, byly stále vstřícné a milé.

Naší stavbě dozoroval odborník, stavbyvedoucí p. Sojka. Na naší schůzce s ním na něho padaly naše otázky. Všechny nám byly zodpovězeny do puntíku. My byli spokojeni a to bylo pro nás důležité.

Proč jsme si vybrali tuto firmu? Hlavně pro jejich kvalitní práci, spolehlivost a pro nás finanční dostupnost. Pro ty kteří nemají možnost postavit dům vlastními silami, doporučuji oslovit firmu ABAKON. Pomohli nám postavit a splnit náš sen a za to jim patří náš velký dík.

manželé Palovi
03/2021O domečku jsme snili již dlouho, i když nám s manželem už není 30. Na důchod jsme chtěli něco svého, malého a bezúdržbového co nejdéle. Zvolil jsem firmu Abakon a za nás pokud bychom opět měli vybírat , vybrali bychom stejně . Sice některé věci bychom udělali jinak, ale to určitě každý, pokud by stavěl podruhé.
I když v dnešní koronavirové době to nevypadalo, že se to stane, ale díky profesionálnímu přístupu a ochotě všech zaměstnanců Abakonu, jak na té české straně ( paní Sojková, Kalusová, pán Sojka a Walden) i na té straně polské konkrétně pan Konrad Mojzesz.
Základy jsme začali kopat 27.05.20 a i když se dá tomu těžko věřit stěhovali jsme 24.10.20 a to jenom díky skvělému přístupu všech zmíněných osob.
Za nás jednoznačně spokojenost, jak s odvedenou práci, tak s komunikací. Jakýkoli problém se snaží vyřešit co nejdříve a co nejlépe pro klienty.

Plachá R. + M
Dolní Suchá

11/2020


Placha1

Placha2


Dobrý večer chtěli bychom něco málo napsat.... děkujeme za domeček :-)

Dne 6.8.2019 jsme podepsali smlouvu s firmou Abakon na základě doporučení a dobrých recenzí smlouvu na stavbu rd Abakon 2011 SE.Po vyřízení všech povolení ve spolupráci s českou stranou Abakonu jsme dostali povolení v dubnu 2020 a 18.5.2020 po uvolnění hranic z důvodu Covid 19 jsme zahájili stavbu.
Práce šly neskutečně rychle a firma plnila své úkoly a harmonogram stavby skutečně na profesionální úrovni.Uběhlo 5 měsíců a dne 30.10.2020 se nám splnil sen a my dostali od p.Sojky-stavbyvedoucího klíče a mohli jsme se nastěhovat.Netvrdíme že vše je úplně bez chybičky ,ale jsou to jen takové malé drobnosti které se ještě dopilují a odstraní,protože vše dělají jen lidé a v tom tempu které nám předvedli se maličkosti mohou tolerovat.
Jsme opravdu velmi spokojeni se všemi kteří se na stavbě podíleli p.Kalusová a p.Sojková jako administrativní pracovnice v ČR,p.Sojkou -stavbyvedoucím,pro kterého slůvko nevím,nejde je opravdu cizí a p.Witos jako projektový ing. za Polskou stranu-který připravoval stavbu z kanceláře.Nesmíme ale zapomenout na jednotlivé čety které si odvedly svou práci na jedničku.Abakon je skutečný tým lidí ,kteří si zaslouží naše slůvko -DĚKUJEME a všem kteří ještě pochybují vzkazujeme ,že obavy a pochybnosti nejsou na místě.

Děkujeme Vrbovi
10/2020


Vrbovi

Náš příběh

Pozemek jsme měli s přítelkyní koupený a hledali jsme stavební firmu. Hledali jsme měsíc, dva, tři a náhodou jsem na facebooku našel reklamu firmy Abakon. Domy se mi líbily, cena byla slušná.

Na internetové stránce firmy Abakon byl u domu typu 2009 SE blog pana Rojíka. Napsal jsem panu Rojíkovi a on mě pozval, abych si prohlédl jeho dostavěný dům. Dům se mi líbil, uvnitř i zvenku, a tak jsem se obrátil na firmu Abakon. S firmou jsme se domluvili na stejném domě 2009 SE. Přítelkyně souhlasila a podepsali jsme smlouvu. Náhodou byla v té době akce, takže jsme měli kvalitnější zateplení za základní cenu. Jednali jsme s firmou Abakon o jednotlivých položkách stavby, jednání bylo příjemné, firma mi pomáhala. Pan Sojka byl stavbyvedoucí, paní Sojková zařizovala jednání v Polsku a paní Kalusová měla na starosti finance. Poradili mi ve věci topení, tepelného čerpadla, materiálu, elektřiny.

Stavba domu je složitá věc, ale byl jsem překvapený, jak rychle byl dům hotový. Polští dělníci pracovali rychle, i o víkendech. Práci jsme museli přerušit kvůli koronaviru, nedalo se nic dělat. Komunikace byla příjemná, organizátoři i dělníci sympatičtí. Problémy s komunikací v polštině jsme úspěšně zvládli. Všechny nejasnosti jsme vyjasnili, všechno dopadlo dobře.

Včera náš dům dostavěli, mám velkou radost. Firmu Abakon doporučuji všem, kteří chtějí stavět.

Pavel, Pavla a Pavluška
10/2020


P+P+P

Dobrý den,

děkujeme Vám a zároveň firmě ABAKON za super spolupráci.
Přikladáme pár fotografií a přejeme Vám hodně dalších úspěchů.

manželé Valáškovi
Karviná
10/2020


Valaskovi_1 Valaskovi_2

Dobrý den,

Vedení firmy Abakon hodnotím velmi dobře, spolupráce s p. Sojkou i dalšími zaměstnanci je na výborné úrovni, jsou ochotní a navrhují optimální řešení.
Samotná stavba probíhá bez problémů, a pokud se nějaký objeví, je vyřešen k naší spokojenosti. Během stavby pan stavbyvedoucí i zaměstnanci odváděli velice dobrou práci. Oceňuji i domluvu Abakonu s externí firmou, kterou jsme si jako investoři zvolili pro montáž fasádních obkladů.

V příloze dále zasílám fota stavby.

S pozdravem
Adam Walach
10/2020


Walach_RD_1

Walach_RD_2
Přejeme krásný den.


Děkujeme firmě Abakon a jejímu českému zastoupení - paní Kalusové, Sojkové a panu Sojkovi - za realizaci domu Padiglione 2, dle našeho přání. Stavba všech etap proběhla bez větších komplikací. Na naše přání a požadavky reagovala firma pružně a vstřícně.
Pevně věříme, že budeme v domě spokojení dlouhé roky, tak jako doposud. S ohledem na krátký termín realizace, použité moderní technologie a kvalitu provedení můžeme dalším klientům stavbu s firmou Abakon vřele doporučit.

Danihlíkovi, Dětmarovice
09/2020


danhilikovi1

danhilikovi2Chtěli bychom touto cestou poděkovat Abakonu za stavbu našeho rodinného domku. Především chceme ocenit, že nebyl problém s realizací vlastního projektu, jelikož náš pozemek s cestami ze dvou stran si žádal specifické řešení. Očekávali jsme, že možná bude třeba z nějakých požadavků ustoupit nebo dojde na kompromisy, avšak Abakon zcela převzal architektem připravený projekt. Snad největší výhodu pro nás mělo stavění prakticky na klíč, jelikož to nejcennější, co jsme mohli ušetřit, byl čas. O veškerou organizaci se staral pan Sojka a tímto mu velmi děkujeme za jeho osobní a přátelský přístup, cenné rady a pomoc s řešením nejen věcí spojených s Abakonem, ale i mnoha dalších navazujících. Překvapila nás rychlost vyřizování v pobočce v Bielsku Bialej, vybrali jsme vše podstatné během dvou návštěv, ostatní šlo domluvit prostřednictvím mailů. Celá stavba od příjezdu prvního bagru až po předání klíčů trvala 10 měsíců a to včetně uzavření hranic, což je z našeho pohledu nad očekávání rychlé. Už jen doplním, že se nám dva dny po nastěhování narodil druhý syn, lepší načasování jsme si ani nemohli přát.

S pozdravem
Chmielovi
09/2020

chmielovi

Dobrý den,

Posílám Vám celkové hodnocení vzájemné spolupráce při stavbě rodinného domu v Tiché:

Chtěl bych tímto poděkovat firmě Abakon za realizaci rodinného domu Modulo1 v Tiché. S odvedenými pracemi jsem nadmíru spokojen.
Jsem příjemně překvapen, jak se firma vypořádala s velmi těžkou situací kolem koronavirové pandemie. Je až neuvěřitelné, že byl dodržen termín předání stavby, ačkoli musely být práce nuceně přerušeny na 2 měsíce. Klobouk dolů!
Děkuji paní Kalusové a paní. Sojkové za přípravu smlouvy a konfiguraci domu a za velmi cenné rady.
Panu Sojkovi, který zastával funkci stavebního mistra, děkuji za ochotu, trpělivost a rovněž konzultace, které byly občas i nad rámec smlouvy.

Přeji tímto firmě Abakon hodně štěstí a myslím si, že pokud udržíte současnou kvalitu, nebude třeba se obávat budoucnosti.

S pozdravem
Ferkovičovi
08/2020

FerkovicoviJe to již skoro rok, co jsme převzali od společnosti Abakon klíče od našeho domu. S odstupem toho času mohu říct, že se jedná o velmi kvalitně provedenou práci. Žádné větší závady jsme za tu dobu nespozorovali. Během stavby nám sice nepřálo počasí, díky kterému jsme měli posuny vůči termínu, ale společnost Abakon, reagovala velmi operativně. Velké díky tak patří především panu Sojkovi, který to s náma někdy rozhodně lehké neměl, ale ve většině času si zachoval chladnou hlavu a trpělivě vysvětloval a byl nápomocen. Stejně tak panu Witosovi, kterému do karet nehrálo jak počasí tak sezóna s pracovníky, ale i tak byl schopen operativně přiřazovat pracovní sílu pro dokončení díla. A stejně tak zbytku společnosti, která se o nás starala velice dobře. Rozhodně doporučuji nechat si postavit keramzitový dům od společnosti Abakon.

Bialek
06/2020Dobrý den


Udělení recenze:

Od firmy ABAKON jsme si nechali postavit dům abakon 2010SE vlastní realizace byla zahájena na podzim 2018 a dokončení v dubnu 2019 proběhly 4 etapy dle dohody všechny byly dodrženy .

pro firmu ABAKON jsme se rozhodli na základě recenzí a na základě již provedených realizací domu u nich jsme byli na prohlídce . Flexibilnost a přístup k úpravam projektů je výborný komunikace také .
Zvláště bychom chtěli poděkovat za odpovědný a operativní přístup p.Adrianu Polákovi a p. Waldenovi ,který byl jako stavby vedoucí další nemalé díky byl pracovníkum ,kteří prováděli vlastní stavbu pracovali někdy v opravdu nepříznivých podmínkách a svoji prácí odváděli výborně .
Od začátku jsme neměli pochyb o kvalitách firmy a toho také firma dostála.
Firmu ABAKON lze víc něž DOPORUČIT .

Pěkný den
Páčovi z obce Bílov
04/2020


Pacovi-4

Dobrý den,


Je to přesně 1 rok, co bydlím v mém novém rodinném domu, a proto bych chtěl s odstupem zhodnotit celý proces stavby.
Z mého pohledu firma ABAKON odvedla velmi kvalitní práci, dodržela předem schválený rozpočet a dokončila stavbu řádném termínu.
Bylo evidentní, že pracovníci fy ABAKON byli odborníci na realizované práce, jejich přístup a pracovní nasazení bylo příkladné.

Během 1 roku jsem nenarazil na jakýkoli problém či nedostatek a proto můžu firmu ABAKON doporučit.
S pozdravem

Petr Vavříček
Bohumín
04/2020vavricek-IMG_8980 vavricek-IMG_8981

vavricek-IMG_8982 vavricek-IMG_8983

vavricek-IMG_8984 vavricek-IMG_8986

Když jsem si před třemi lety začal pohrávat s myšlenkou na stavbu domu, začínal jsem nejprve vybírat technologii jako by měl být dům postaven. I když nemám problém s postavit k špinavé práci, rozhodl jsem se, že dům je pro mne natolik náročný, že se do něj sám pouštět nebudu. Hlavním důvodem je i fakt, že jsem celkem časově zatížený prací a nechtěl jsem s prací řešit každodenní starosti. Také jsem věděl, že by to měl být ekonomicky vyvážený mix funkčnosti a kompromisů a to ovlivňovalo moji volbu.

S ohledem na různá pozitiva a negativa jsem postupně migroval mezi technologiemi, až jsem nakonec objevil „keramický“ beton, respektive beton plněný. V České Republice jsem našel dvě podobné technologie. Jedna byla daleko v Čechách a pro mne nedostupná a druhá byla v Ostravě, resp. v Bialsko-Biale. Narovinu, v podstatě po rozhodnutí technologie jsem měl jasno, že oslovím zástupce Abakonu. Při prvním jednání mne oslovil zájem a vstřícnost jednání. Možnost prohlédnout si nezávazně technologii mne utvrdilo, že jsem si vybral pro mne vyhovující směr a začaly první jednání.

Na začátku jsem měl jasnou představu, kde se chci pohybovat s cenou a proto byla dalším krokem pro mne byla volba typu domu, velikost a provedení. Nejprve jsem vybral vzorový dům, ale protože se nám moc nehodilo uspořádání místností, rozhodl jsem se pro individuální řešení, Bungalov 10×15m, cca 120m2 obytná plocha, krytá terasa cca 20m2. Nějakou dobu to trvalo, ale nakonec jsem dospěl k optimu a k finálnímu návrhu a po peripetiích s projektovou dokumentací k realizaci.

Harmonogram realizace:

 • 2018-01 Studie realizace, průzkum sítí, návrh dispozice (vlastní projektant)
 • 2018-05 Oslovení Abakonu
 • 2018-08 Studie domu
 • 2018-11 Příprava projektové dokumentace pro realizaci (Abakon + projekty přípojek)
 • 2018-12 Podání na stavební úřad
 • 2019-01 Rozhodnutí o udělení stavebního povolení
 • 2019-02 Předání vyrozumění
 • 2019-03 Započetí výkopových prací 1.etapa
 • 2019-09 Dokončení 5.etapy stavby (6,5 měsíců od výkopu)
 • 2019-10 Počátek zabydlování
 • 2019-12 První Vánoce ve svém (doufal jsem, ale v minulosti bych tomu nevěřil, že se to povede)
 • 2020 – Terénní úpravy nás teprve čekají.

Hlavní pozitiva stavby:

 • Stavba na klíč včetně 5. etapy,
 • Tento typ technologie mi vyhovuje, chlad v létě, akumulace tepla v zimě.
 • Betonová bytelná střecha, obrovský prostor na půdě.
 • Realizace v harmonogramu, někdy i s předstihem
 • Měl jsem štěstí na party, každý tým byl rychlý a spolehlivý.
 • Návrh uspořádání místností, provedení koupelny, dlažby, okna jsem i řešil sám – jsem rád, že vše klaplo.
 • Nechtěl jsem aktivní dům, energeticky dům vyšel pro mne podle očekávání, topím elektřinou, plánuji ještě krbová kamna. Účet bude příští rok
 • Všechny přípojky byly řešeny předem, návaznost klapla na 100%.

Doporučení, zkušenosti, nebo věci, kterým bych se příště vyhnul:

 • Vyřešit hned dostatek úložného prostoru (člověku nedojde, kam to vše po nastehování uloží)
 • Komunikace je základ úspěšné realizace a dobrých vztahů.
 • I když jsem měl svou představu, ne vždy se mi vyplatilo se jí držet a nechat si vysvětli jiné možnosti.
 • Vyplatilo se mi věnovat maximum přípravě projektu a detailů. Cokoliv se opomene znamená nepříjemnosti jak pro investora tak pro dodavatele.
 • V ceně jsou základní materiály, je potřeba na to myslet, lepší kvalita znamená příplatek. Je dobré o tom vědět hned a s tím jít do realizace. Vše je řečeno na začátku.
 • Každý detail, který jsem chtěl jsem si vyjasnili a potvrdili v komunikaci.
 • Pokud se stane neshoda, je potřeba ji komunikovat hned.
 • Někdy má chyba i pozitivní efekt – někdy je lepší si vše promyslet, než se začne řešit.
 • Organizace na stavbě a koordinace součinnosti je časově náročná a je nutné ji věnovat velkou pozornost, někdy se řeší hodiny.
 • Rozvržení zásuvek, vypínačů, světel vyřešit hned na začátku - řezalo se ale jen 5% rozvodů, myslet na vývody ven, prostupy atd.
 • Neaplikoval jsem metodu „něco si udělám sám, ušetřím“- jsem rád, že jsem se tomu vyhnul
 • Ještě jednou - Konstruktivní komunikace (opravdu se vyřeší mnoho, ale na druhou stranu to neznamená volat 20× denně)
 • Pochopil jsem, že i v Abakonu pracují lidé, které občas musí mít dovolenou, nebo mají své osobní starosti. Někdy je potřeba i empatie a pochopení pro partnery druhé strany.
 • Měl jsem místní p. projektantku pro realizaci stavební dokumentace a přípojek, která mi pomohla vyřešit vše na úřadech. Znala místní zvyklosti, žádost o stavební povolení byla schválená do 3 dnů od podání dokumentace.
 • Celou stavbu jsem pravidelně komunikoval s místním stavebním úřadem, převážně náročnější etapy. Výsledek - kolaudace domu proběhla i s prohlídkou za 15 minut. Vše bylo tak dobře připravené, že mi paní z úřadu řekla, že se s podobným přístupem dlouho nesetkala a číslo popisné jsem dostal ještě tentýž den.
 • Byl jsem finančně připraven (vlastní zdroje i úvěr byly připraveny před realizací, nebylo žádné zdržení)

Náklady (rozpočty na dům, avizované a dodržené)

 • Dům smluvně 3,2 mil. Kč
 • Příprava pro základy 180 tis Kč (cca 5,5% ceny – avizováno 5-10% před podpisem)
 • Náklady na vyšší kvalitu vybavení, rozdíl od základu 180 tis (cca 5,5% - avizováno 5-10% před smlouvou)
 • Dodatečné přidání venkovních žaluzií 150 tis – (v zadání neplánování ale stihl jsem to v etapě přípravy realizační dokumentace)
 • Náklady na přípojky – voda, elektro, kanalizace, dešťovka, dokumentace, vytyčení, studie (radon, hluk, hydrogeolog, zaměření) a realizace (mimo smluvní závazky Abakonu) cca 320 tis Kč
 • Náklady celkem tedy cca 4,1 mil Kč

Negativa:

 • V podstatě žádné nemám, vše jsem překlopil do pozitiv nebo doporučení.
 • A pokud byly nějaké pochybení, vše se dalo napravit.

Celkové hodnocení:

Ze začátku jsem váhal, zda do toho jít. Nechat realizaci, za tak velké peníze, jen na jedné firmě? Pro mne to byla první zkušenost (a doufám i poslední). Byl jsem v jednu chvíli i rozhodnut, že do toho nepůjdu, ale nakonec mne přesvědčila otevřenost jednání. Nevím, zda to nakonec bylo pozitivním postojem obou stran nebo v tom sehrálo i nějaké to štěstí a dobré náhody, ale celá realizace domu pak probíhala podle harmonogramu a mých představ. Dnes svého rozhodnutí nelituji, protože máme dům svých snů a v termínu o kterém se mi před pár lety ani nesnilo.

Děkuji, i za rodinu, celému týmu Abakonu CZ (p. J. Sojkové, p. K. Kalusové a p. B. Sojkovi, který byl vedoucím stavby a také partnerem) a také týmu ABAKON PL v BB ( zde hlavně p. A. Polakovi, který byl mým partnerem za projektový tým).

03-09/2019 | Pospišilíkovi | Kopřivnice

IMG_koprivnice
Chtěl bych tímto poděkovat firmě Abakon za postavení našeho domku.


O firmě jsme věděli již dlouho a již před několika lety, kdy jsme uvažovali o stavbě domu, jsme ji chtěli oslovit, ale tehdy se stavby sešlo a čas na to přišel až nyní.

Příprava projektu nebyla nic lehkého, došlo k mnoha změnám a úpravám, nekonečné kombinování a vybírání mezi různými variantami. I přes drobné prodloužení vlivem velkého stavebního zájmu nelitujeme a jsme s výsledkem velmi spokojeni.

Oceňuji a děkuji za velmi přátelský a pozitivní přístup na české straně Abakonu,
paní Kalousové, se kterou jsme řešili mnoho dodatků a změn, paní Sojkové i panu Waldenovi, který na stavbu fyzicky dohlížel.
Na polské straně skládám velikánský hold před panem Konrádem, se kterým jsme ladili spoustu detailů a který perfektně řídil celou věc z Polska.
Velice pozitivně na nás působili pracovníci jednotlivých etap, byli velmi přátelští a bylo vidět, což mě vždy uklidňovalo, že vědí co dělají, že se specializují právě na danou část stavby.
Nyní bydlíme již cca 8 měsíců a jsme moc spokojeni, všichni náš domek chválí a moc se jim líbí.
Děkujeme a přejeme hodně zdaru s budoucími projekty.

Markovi, Třinec
10/2019

MarkoviDěkuji paní Kalusové, Sojkové a panu Sojkovi za výbornou spolupráci při realizování našeho domečku, postaveného firmou Abakon. Vždy mi vycházeli vstříc a dodržovali termíny, což vnímám jako velice seriózní. Celý průběh stavby byl bezkonfliktní, nemusel jsem nic upomínat nebo se zlobit. Takže celému týmu ještě jednou děkuji.

Moravec Jiří
10/2019

Moravec Moravec3
Projekty a stavba montovaných domů Abakon, Copyright © 2021
Realizace webové prezentace Weboski