Ceník montovaných domů Abakon Nacenění stavby
22.03.2024

Jaro – je čas začít stavět!

Chcete bydlet ve svém novém domě ještě letos? Neotálejte a začněte stavět hned!

Jaro je ideální dobou pro zahájení prací na vaší stavbě. Čeká vás několik teplých měsíců, které můžete dobře využít. Zejména pokud se rozhodnete pro expresní stavbu s keramzitem, můžete si být jisti, že se do svého nového domova brzy nastěhujete!

Nejprve formality

Ještě před vstupem na staveniště je nutné zahájit některé přípravné práce, jako je získání stavebního povolení, zajistění inženýrských sítí pro pozemek, nebo určení financování projektu. Tyto kroky jsou časově náročné, proto je doporučeno začít s nimi včas, abyste mohli využít prvních volných dnů pro samotný start stavby.

Pokud potřebujete pomoc s výše zmíněnými úkoly, je moudré obrátit se na odborníky. Profesionálové, kteří se s těmito formalitami setkávají každodenně, vám mohou celým procesem provést rychleji a efektivněji, než kdybyste se o to pokoušeli sami. Navštivte naše webové stránky, kde se dozvíte více o podpoře, kterou Abakon v této oblasti poskytuje, a neváhejte požádat o konzultaci.

V závislosti na specifikách terénu a typu půdy může být možné zahájit stavební práce hned po prvních teplejších dnech. Pokud jste již uzavřeli smlouvu s dodavatelem, můžete s důvěrou sledovat, jak se Vaše stavební projekt rychle rozvíjí pod rukama zkušených profesionálů.

Základem jsou základy

Společnost Abakon přináší do světa stavebnictví inovace s technologií výstavby domů z keramzitu, která je příkladem moderního přístupu pro 21. století. Díky naší metodě přípravy podloží se významně zkracuje a zjednodušuje proces zakládání staveb, eliminujíc se tak potřeba časově náročné a finančně nákladné přípravy tradičních základů.

Naše metoda základové desky se osvědčila u široké škály projektů a spočívá ve vytvoření zhutněného kamenivového podkladu na místě budoucí stavby, přičemž je kamenivo rozšířeno o půl metru za obvod plánované konstrukce. Toto rozšíření podstatně přispívá ke stabilitě budoucího domu.

Nad tímto pečlivě připraveným základem vzniká železobetonová konstrukce, která je doplněna o kvalitní izolaci a efektivní odvodnění.

Výhodou našeho systému je monolitická struktura základu, která vylučuje vznik tepelných mostů na vnějších stěnách, a především rychlost realizace, což klientům umožňuje rychlejší přechod od projektu k realizaci jejich vysněného domova.

Stěny rostou rychleji, než jste si mysleli!

To je to, co nás v Abakonu opravdu baví. Ten okamžik, kdy investoři vidí, jak rychle se jejich nový domov začíná rýsovat. Díky prefabrikovaným keramzitovým stěnám dokážeme postavit celé patro během jediného dne! Možná to zní neobvykle, ale tato metoda je stále populárnější.

Prefabrikované stěnové panely, vysoké jako celé patro, jsou doručeny na staveniště a během několika málo hodin jsou připraveny. Rychlost a udržitelnost jdou ruku v ruce – a tisíce spokojených majitelů domů, kteří si již užívají pohodlí svých nových domovů, mohou potvrdit, že tento přístup funguje.

Keramzyt, materiál, který Abakon používá pro stěny, má odhadovanou životnost až 200 let, což je dáno jeho minimální náchylností k vnějším vlivům. Vyniká nízkou absorpcí vlhkosti, odolností proti růstu plísní a hub, nehořlavostí a vysokými standardy tepelné izolace.

Stavba domu není hrou s domečky z karet; existují části procesu, které vyžadují tradiční přístup. Základy, konstrukce, střešní krytina, vnitřní instalace a vnější izolace jsou jen některé z nich. Avšak díky času ušetřenému při rychlé výstavbě stěn získáte více prostoru a pohodlí pro dokončení dalších fází vašeho stavebního projektu.

Dokončovací práce

Představují závěrečnou etapu výstavby, kdy se dům dovede do finální podoby. Nejde o investora, ale o kvalitu a připravenost stavby. Pokud byla na počátku projektu učiněna správná rozhodnutí, nyní se ukáže jejich hodnota. Máte dostatek času a nejste pod tlakem, protože díky spolupráci s profesionály můžete očekávat hladký průběh práce podle plánu. Kvalita použitých materiálů a technologií navíc zaručuje, že váš nový domov nebude obsahovat žádné skryté nedostatky.

Pokud jste se rozhodli pro keramzitový dům, je vhodné začít uvažovat o interiéru dříve, než byste možná očekávali, jelikož rychlost výstavby může být překvapivě vysoká.

V průběhu tohoto přehledu jsme se dotkli klíčových fází stavebního procesu. Je nutné podtrhnout, že klíčové je svěřit výstavbu do rukou odborníků. Tím se vyhnete mnoha starostem a nejistotám a získáte jistotu, že vaše důležitá investice bude realizována s důrazem na časový harmonogram a kvalitu provedení.