Ceník montovaných domů Abakon Nacenění stavby
26.01.2021

Instalace ústředního vytápění

Jak plynové tak i elektrické vytápění zabírá malý prostor. Nevyžaduje výstavbu kotelny a skladování paliva. Zaručuje vysoký komfort používání a je ekologické.

Elektrické vytápění

instalacja centralnego ogrzewania

Elektrický systém vytápění se skládá z nezávislých zdrojů tepla instalovaných v každé vytápěné místnosti. Výhodou tohoto systému je jeho nízká cena a malý prostor, který zabírá: žádný spalinový komín ani rozvody potrubí.Elektrický systém se doporučuje pro malé domy, které mají nízké tepelné ztráty a kdy nelze pozemek připojit k plynovodu.

Cena realizace vytápění elektro e podstatně nižší od ústředního vytápění se zdrojem kotel na zemní plyn ale náklady na vytápění jsou o něco vyžší.

Systémy vytápění:

(Atlantic, Stiebel Eltron)

V případě vytápění elektro pro ohřev teplé vody se používá bojler elektro Atlantic OPRO+V o objemu 120 litrů.

Vytápění plynové

Plynový kotel je ústředním zdrojem tepla, ze kterého je topné médium distribuováno potrubním systémem, poté je teplo předáváno do místností prostřednictvím topné plochy (radiátory, topná podlaha). Plynový kotel nevyžaduje speciální místnost, lze jej umístit například do kuchyně nebo technické místnosti. Náklady na instalaci budou vyšší než v případě elektrického vytápění kvůli nutnosti vybudovat komín a provedení rozvodů topného potrubí.Plynové kotle Vaillant

Závěsné plynové kotle nekondenzační firmy Vaillant:

V případě jednofunkčního kotle se připravuje horká voda v zásobníku OKC 125 o objemu 125 litrů.

instalacja centralnego ogrzewania - vaillant

Nabízíme kotle s uzavřenou spalovací komorou (turbo). Kotle s otevřenou spalovací komorou odebírají vzduch zevnitř domu, proto je nutné zajistit jeho přítok zvenčí. U kotlů s uzavřenou komorou je vzduch přiváděn zvláštním potrubím zvenčí budovy, což eliminuje riziko ochlazení budovy. Kotle s uzavřenou komorou jsou těsné a zabraňují úniku plynu a spalin do místností.

Desková topná tělesa

Energoúsporná topná profilovaná tělesa Kermi se spodním napojením a termostatickými hlavicemi.

Technologie therm-x2, fungující na principu sériového průtoku, umožňuje zkrátit dobu ohřevu až o 25% a získat až o 100% více sálání, což má za následek úspory energie až 11% se současně vysokou tepelnou pohodou. 

Povrch tělesa je opatřen vysoce kvalitním lakem ve dvou vrstvách. Standardně k dispozici v bílé barvě a dle přání i v řadě dalších barev

instalacja centralnego ogrzewania - systemy ogrzewania domu

Podlahové vodní vytápění

wodne ogrzewanie podłogowe - systemy ogrzewania domu

Topení, při kterém podlaha působí jako radiátor, bylo známé již ve starověku. Zpočátku to byl luxus, dnes se těší rostoucí popularitě. 

Tato technologie spočívá v pokládce na desku tepelné izolace, izolace proti vlhkosti a topných trubek, které se zalije cementovým potěrem. Jako podlahová krytina se používá:

keramická dlažba a plovoucí podlaha vhodná pro podlahové vytápění.

Podlaha může být jedinou topnou plochou v místnosti nebo může být doplněna deskovými radiátory. 

Teplota na povrchu podlahyi není citelná (kolem 28,6oC), zároveň se plynule rozkládá ve svislém směru.
Vzduch u podlahy místnosti je teplejší, výš je o něco chladnější. Efektem je nejvyžší tepelná pohoda.

Výhody podlahového vytápění: