Ceník montovaných domů Abakon Nacenění stavby
21.04.2022

Kompozice a dekorace interiérů

Zařizování domu má mnoho aspektů. Pro některé je to dlouho očekávaný okamžik, kdy mohou konečně dát průchod svým nápadům a beztrestně trávit čas procházením obchodů s doplňky. Pro jiné je to etapa, kterou by rádi dokončili co nejrychleji, protože se jim z množství dostupných interiérových produktů točí hlava. Bez ohledu na to, ke které z těchto skupin máte blíže, jsme pro vás připravili stručný návod, jak vytvářet kompozice a dekorace v interiérech. Naše tipy jsme rozdělili podle několika místností, které se nacházejí v každé domácnosti. Tento text nechť slouží jako výchozí bod a nápověda, na co byste si měli dávat pozor při vytváření domácích kompozic. Váš domov může být nejen funkční, ale také hezký a příjemný pro členy domácnosti a hosty.

Ať je váš domov příjemný

Vchodové dveře jsou skvělým místem pro vytvoření příjemné atmosféry již od samého prahu. Co můžete použít? Skvěle se hodí věnce pro zvláštní příležitosti nebo malá aranžmá na dveře. Níže můžete vytvořit kompozici z květináčů se sezónními dekorativními rostlinami. Inspiraci pro výzdobu můžete čerpat po celý rok. Není třeba nikoho přesvědčovat, že zvláštním ročním obdobím, které je vhodné pro aranžování, je zima a období kolem Vánoc. Nezbytným prvkem takových kompozic jsou samozřejmě světla, která dodávají domu okouzlující atmosféru.

Pohostinnost již od vchodovýdh vceří

Čím větší je předsíň, tím více možností, jak do ní umístit další věci a dekorace. Které byste si měli vybrat? Doporučujeme použít kompozici, která vytváří útulnou a příjemnou atmosféru. Může to být váza s květinami nebo měkké polštáře, které položíte na skříňku na boty. Vaši hosté tak budou víceméně vědomě vnímat příjemnou a přívětivou atmosféru vašeho domova již při vstupu.

Vyjádřete se

Obývací pokoj je prý srdcem domu. Zde nejčastěji trávíte společný čas, ať už s rodinou, nebo s hosty. Obvykle je to také jedna z největších místností v domě. Určitě je zde tedy prostor pro dekoraci a kompozici doplňků. Můžete si ji vytvořit tak, že shromáždíte to, co se vám opravdu líbí. Obývací pokoj tak získá nejen dekorativní nádech, ale stane se také místem, kde můžete vyjádřit část svého já nebo předvést své koníčky.

Nápady zde mohou být velmi individuální. Určitě by se hodily svíčky, sbírka váz, rostliny v květináčích nebo třeba něco vytvoříte vlastníma rukama? Pochlubte se jimi ve svém obývacím pokoji a vytvořte výstavu vlastních výtvorů. Je to také skvělé místo pro rodinné fotografie – ať už vystavené na příborníku, nebo uspořádané v ucelené kompozici na stěně. Vychutnejte si vzpomínky na výjimečné okamžiky na očích.

Koupelna může být také krásná

Vytvořit útulnou atmosféru je možné i v koupelně. Navíc nemusíte investovat mnoho peněz ani úsilí. Stačí umístit předměty denní potřeby do pěkných nádob nebo krabic. Přidejte rostlinu v květináči (hledejte druhy, které se budou v koupelně cítit dobře) a efekt může být překvapivý. Nebo snad estetickou skleněnou lahvičku s příjemnou vůní? Malá změna zde může mít opravdu velký význam.

Kuchyně – estetická nebo praktická?

Jsme přesvědčeni, že v kuchyni můžete mít oba tyto aspekty – estetický vzhled i pohodlí při používání – najednou. A co víc – doporučujeme ji! Proč? Kuchyně nemusí být jen místem pro přípravu jídel nebo mytí nádobí. Může být uspořádána tak, aby lahodila oku. Stojí za to věnovat tomu pozornost zejména tehdy, když máme kuchyň otevřenou do obývacího pokoje, a takové uspořádání místností je v současných návrzích domů již určitým standardem.

Kuchyňské náčiní, které máte rádi po ruce, můžete uložit do pěkných nádob a koření do jednotných sklenic. Rýže nebo těstoviny ve skleněných nádobách se navíc skvěle hodí pro kuchyňské aranžmá. Vidíte? Je to snadné! Stačí použít to, co už máte, přidat trochu vynalézavosti a krásný efekt je hotový.

Nezapomeňte, že příliš mnoho předmětů může v místnosti vyvolat pocit přeplněnosti. Na druhou stranu jejich nedostatek způsobí, že dům ztratí své kouzlo. Ať už jste milovníci doplňků, nebo minimalisté, můžete se těmito tipy řídit a upravit si je podle svých představ. Nejdůležitější je přece to, abyste se vy a vaši blízcí cítili ve svém domově opravdu dobře, podle vlastního estetického cítění.