Ceník montovaných domů Abakon Nacenění stavby

Reference našich zákazníků

Děkujeme firmě Abakon a celému týmu za splnění našeho snu. Stavěli jsme dům Modulo 1 a na pár drobností, které však byly vždy vyřešeny k naší maximální spokojenosti, jsme vděční, že jsme se rozhodli zrovna pro firmu Abakon. Na výbornou bylo provedeno všech V etap, stavba dokončená zhruba po roce kvůli problémům na pozemku se spodní vodou. Avšak ani spodní voda tým nezastavila 🙂 Děkujeme a přejeme mnoho úspěchů.

Heczkovi 08/2023


Ráda bych touto cestou poděkovala za stavbu našeho domu firmě Abakon. Celou dobu vše probíhalo naprosto bez problémů. Můj velký dík patří zejména paní Kalusové a paní Sojkové, které vždy ihned reagovaly na veškeré mé dotazy a požadavky řešily obratem (a že jich nebylo málo). Velký dík patří rovněž našemu stavebnímu dozoru od firmy Abakon panu Sojkovi. Vyřešil vždy vše, co jsme si vymysleli a se vším velice ochotně pomohl. Toto je prostě člověk, od kterého si chcete nechat postavit dům. Komunikace perfektní, rady k nezaplacení a vždy velmi milý přístup. Nic pro něj není problém a za to mu opravdu moc děkujeme. Je to opravdový odborník. Na celý proces stavby budeme moc rádi vzpomínat a s domečkem jsme moc spokojeni. Kdo váhá, běžte se podívat na dny otevřených dveří, které firma pořádá. Tam jsme se přesvědčili i my a bezproblémovou stavbou domu jsme si správný výběr potvrdili. Ještě jednou velké díky ❤️.
Zdražilová, 07/2023


Abakon jsme si vybrali na základě doporučení známých, kteří s Abakonem taktéž stavěli, a byli nadmíru spokojeni. Sjednali jsme si tedy schůzku s paní Kalusovou, která nám vše ochotně vysvětlila, dodatečné dotazy zodpověděla. Po celou dobu stavby byla kontaktní, ochotně poradila a když něco nebylo v její kompetenci, odkázala nás na kolegyni na paní Sojkovou. U paní Sojkové to bylo totéž – vždy kontaktní, když měla schůzi, zavolala zpět, jakmile byl prostor. Vše ochotně zařídila, vysvětlila, a dala vědět zpátky výsledek. K těmto dvěma dámám nemohu říct nic než jen chválu, neměli jsme sebemenší problém.

Co se týče stavbyvedoucího pana Sojky, tak u něj nelze nic, než opravdu smeknout klobouk. Kontaktní téměř nepřetržitě, taktéž zařídil, zavolal, vyřídil, vysvětlil… No prostě supr. Schůzky a kontakty s polskou stranou (pan Konrád a paní Katrzyna) byly taktéž bezproblémové, kontaktní na emailu téměř „online“, odpovědi byly rychlé, srozumitelné a vše se dalo rychle upravit či opravit.

Stavba samotná utekla jako voda a tým, který dům stavěl, byl profesionální a opravdu věděli, co dělají. Obvlášť pánové u V. etapy, co si člověk vymyslel, to zvládli a udělali bez nejmenších problémů a profesionálně.

Co se týče „záporů“ (ale to tak ani nejde brát v pravém slova smyslu), je to, že Abakon postaví dům, ale inženýrské sítě a tepelné čerpadlo musíte řešit s jinou firmou (ale na toto jsme samozřejmě byli ze začátku upozorněni), a někdy se stalo, že se musela informace do Polska zasílat dvakrát, mají toho dost a proto se někdy informace „opomněla“, ale není to nic, co by byl nějaký problém. Dále se nám stavba mírně prodražila, ale toto není chyba firmy, bohužel za to mohly různé krize, ale ty jsme pocítili všichni…

Každopádně mohu Abakon zcela jistě doporučit, a případným zájemcům vzkázat, že se obrací na spolehlivou společnost.

Kohutovi, 06/2023


Celému týmu z Abakonu děkujeme za náš krásný domeček. Stavba se sice trochu protáhla a ještě je pár nedodělků, ale výsledek stojí za to! Děkujeme 😉

Gřesovi 06/2023


Tak už také bydlíme ve svém vysněném domě od firmy Abakon.
Vybrali jsme si tuto firmu na doporučení od našich známých , kteří s touto firmou také postavili.
Děkujeme celé firmě Abakon a jejím všem zaměstnancům.
Jednoho člověka musím vyzdvihnout a to je p.Konrad Mojžesz. Člověk na správném místě.
A jestli bychom tuto firmu doporučili? Ano, doporučujeme!
Děkujeme, Lenka M.
Dolní Lutyně, 06/2023


Dobrý den ,

Před rokem jsme se účastnili dni otevřených dveří v jednom z domů firmy Abakon . Oslovila nás rychlá a hlavně kvalitní výstavba domu a také materiály použitých při těchto stavbách. Proto jsme se rozhodli s firmou Abakon postavit náš dům. Rozhodli jsme se stavět na klíč, tudíž jsme firmu Abakon využili na všech 5 etap .

Rádi bychom poděkovali VŠEM zaměstnancům firmy Abakon, kteří se podíleli na výstavbě našeho krásného domu . Na vyřízení stavebního povolení jsme na doporučení využili služeb paní Zagorské a Mikulkové , jsme přesvědčeni, že nám ušetřili spoustu času a energie. Díky patří také projektantu panu Machanderovi . S vyřízením finančních záležitostí nám velmi profesionálně pomohli manželé Kidoňovi. A samozřejmě velké díky patří p. Kalusové, p. Sojkové a našemu stavbyvedoucímu p. Sojkovi . Vždy nás o všem řádně informovali , vše vysvětlili, pomohli a poradili. A děkujeme také všem šikovným pracovníkům Abakon, kteří se podíleli na každé etapě výstavby našeho domu . Byli jsme mile překvapeni pracovitostí a hlavně precizností všech prací . Komunikace byla v pořádku a na všem jsme se vždy lidsky domluvili.

V domě bydlíme již 3 měsíce. Jsme nadšení a velmi spokojeni. Moc děkujeme . Firmu Abakon vřele doporučujeme všem.

S pozdravem Střížovi

Havířov , 06/2023


Dobrý den,

Rád bych touto cestou poděkoval všem zaměstnancům firmy Abakon za profesionální přístup a pomoc při realizaci celé stavby. Jediné co bylo naší brzdou bylo počasí, jinak vše fungovalo výborně. Celá stavba byla pod taktovkou p. Sojky, který si vždy věděl rady a dokázal vše domluvit a zařídit. Všechny party které se střídaly na stavbě byly profesionálové a věděli co dělají. Nic pro ně nebylo problém a se vším si uměli poradit a vyhovět případným úpravám. Stavební firmu Abakon jako takovou, mohu tedy s čistým svědomím doporučit všem dalším zájemcům a to i těm, co se ještě rozhodují. Jde o kvalitní a bezproblémovou firmu, která se vám postará o výstavbu vašeho nového rodinného domu, tak jako nám.

Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem zaměstnancům společnosti Abakon.

S pozdravem

p. Čech

04/2023


Stavební společnost Abakon se sídlem Bielska Biala , Polská republika mi v obci Havířov Životice v období od listopadu 2021 do července stavěla rodinný dům  na klíč. Mohu říct, že s touto společností jsem byl po celou dobu stavby spokojený. Stavba rodinného domu byla rozložena do 5. etap. Každá etapa byla vždy naplánovaná na určitý časový usek, který byl vždy dodržen. Všech 5 etap  a sebe navazovalo a nebylo  mezi nimi žádného časového zdržení. I proto byl dodržen časový harmonogram celé stavby. Rovněž kvalita a odvedení jednotlivých stavebních prací v jednotlivých etapách probíhala zcela bez závad.  Spokojeny jsem byl i se stavebním dozorem.  Proto na závěr mohu uvést , že  s celým průběhem  stavby rodinného domu od začátku až do konce jsem byl spokojen. 

Recenzi napsal investor Jiří Skotnica.   

09/2022


Děkujeme firmě Abakon za skvělou práci a profesionální přístup. Dům nám byl předán ve výborné
kvalitě a v dohodnutém termínu. Po celou dobu výstavby jsme byli se vším obeznámeni a hlavně, byly
vždy naše dotazy zodpovězeny a vysvětleny.
Tuto firmu můžeme jedině doporučit!
Postupová,Křák
09/2022


Pořídit si dům není krátkodobá ani levná záležitost a proto jsme výběrem zhotovitele stavby strávili hodně času, až jsme se dostali k Abakonu. Když jsme se začali více zajímat o tuto firmu dostalo se nám doporučení od známého a rozhodnutí padlo po schůzce v sídle firmy v Ostravě. Pomyslnou třešničkou na dortu byla sjednaná návštěva majitelů stejného typového domu pro který jsme se rozhodli i my. Touto cestou bych chtěla poděkovat paní Kalusové, Sojkové a panu Sojkovi za příjemné, ochotné a nápomocné jednání s námi, nejen v úvodu, ale po celou dobu stavby i po dokončení.

Využili jsme možnosti zajištění stavebního povolení od paní Mikulkové a Zagórské, které můžeme jen doporučit. Stejně tak jako hypotečního poradce pana Kidoně. Ušetřili nám hodně času i energie, které bychom vydali běháním po úřadech.

Stavební povolení jsme dostali začátkem května, stavba začala 10.5 a předána byla před vánoci téhož roku.
Co se týče výstavby, proběhla u nás bez větších zádrhelů. Do konce IV. etapy dům doslova rostl před očima, V. etapa byla pomalejší, ale taky se dočkala konce. I tak nám dům byl předán dříve, než dle smlouvy.Abakon nám vyšel vstříc při rozdělení plateb i možnosti uschování věcí.
Celkově jsme s prací a přístupem velmi spokojení. Ještě nás čeká kolaudace, ale věříme že vše proběhne v pořádku a bude se nám v domě velmi dlouho a dobře bydlet. 

S pozdravem

Šejvlová 02/2022


Dobrý den zasílám vám stručné a snad i výstižné hodnocení stavby rodinného domu společností Abakon. Realizace zahájena resp. kopání základové desky dne 16.02.2021 a stavba zkolaudována dne 31.10.2021.

Veškeré etapy stavby proběhly v naprostém souladu s uzavřenou smlouvou a jednotlivé etapy na sebe krásně navazovaly. Veškeré další požadavky na změny či doplnění stavby (změna vytápění, dodělání terasy, zastřešení terasy, vchodu a pod.) Byly uskutečněny bez jakýchkoliv problémů. Pan Sojka je naprostý profesionál, ale to stejné se dá říci o ostatních zaměstnancích, kteří stavbu prováděli. Veškeré práce byly provedeny precizně a kvalitně. Stavební firmu Abakon mohu s čistým svědomím doporučit dalším zájemcům o kvalitní, rychlou a bezproblémovou výstavbu nového rodinného domu.


Závěrem ještě jednou děkuji všem zaměstnancům společnosti Abakon.

S pozdravem

Cimala 11/2021


NAŠE CESTA S ABAKONEM

Po prvotním rozhodnutí, že si postavíme dům, přišlo to nejtěžší vybrat správnou firmu. Po půlročním beznadějném hledání, prohlásil náš známý „a co takhle zkusit polskou firmu?“ No přiznáme se, že jsme se do toho moc nehrnuli, ale řekli jsme si, že za zkoušku nic nedáme. Našli jsme v Ostravě pobočku firmy ABAKON a domluvili si s paní Kalusovou a paní Sojkovou schůzku, na které nás seznámily se vším ohledně stavby. 

Schůzka probíhala velice příjemně a nenásilně, aniž by nás k něčemu nutily. Když jsme po schůzce vyšli ven, tak jsme se na sebe podívali, a oba jsme se shodli, že ze setkání máme velmi dobrý pocit. Za pár dnů jsme obě dámy kontaktovali a informovali, o našem rozhodnutí plnit si náš sen s firmou ABAKON. Vybrali jsme si domeček ABAKON 2009 SE2 69 m2. 

Stavební povolení nám na doporučení pí. Sojkové a pí. Kalusové vyřizovaly pí. Zágorská a pí. Mikulková, a musíme uznat, že obě byly skvělé a vše vyřídily na jedničku. Taktéž fungoval i projektant p. Machander a 7.října 2019 byl zahájen první výkop. Vše probíhalo skvěle, a kdykoliv jsme měli dotaz nebo připomínku, vše firma řešila hned a hlavně nám nikdy nedali najevo, že je obtěžujeme. Stavba měla být dokončena v březnu 2020, ale přišel Coronavirus a s ním stopka, protože byl problém výjezdů dělníků přes hranice, a tím se o dva měsíce dokončení stavby zpozdilo. Dost nám to situaci zkomplikovalo, a to kvůli tomu, že jsme měli domluvený prodej našeho bytu a nešlo to změnit. My tím pádem neměli kde bydlet, ale i to jsme s pomocí firmy zvládli. Veškerý nábytek nám firma dovolila uskladnit na půdě našeho budoucího domu a my se na měsíc nastěhovali k rodičům a přáli si, ať otevřou hranice a vše se dokončí

.A stalo se. 4.6.2020 jsme se nastěhovali a nyní jsme již oslavili v našem domečku rok. Tímto velice děkujeme paní Kalusové, paní Sojkové, panu Sojkovi, který byl také skvělý. Dále děkujeme všem ve firmě v Polsku, hlavně všem pracantům, kteří postavili náš dům, byli jste úžasní a my Vám nikdy nezapomeneme, že jste se na naši cestu vydali s námi, a vždy Vás budeme doporučovat a chválit. 

Manželé Manovi

10/2021


Pro firmu ABAKON jsme se rozhodli poté, co s nimi postavili dům naši rodiče i známý, kteří nám poskytli pozitivní reference. Abakon nám postavil dům na klíč a dnes už bydlíme v novém, i proto můžeme z vlastní zkušenosti, Abakon, doporučit dalším zájemcům.Bez obav se do spolupráce s Abakonem vrhněte, protože budete litovat jen času, který jste věnovali rozhodování (stejně jako my J ). Abakon můžeme jen doporučit.

Jan Kovář 

06/2021 


S Abakonem jsme šli do IV. Etapy výstavby. Po vyřízení nezbytných formalit k získání stavebního povolení a po samotném vstupu Abakonu na staveniště už to byla jedna velká paráda. Velmi nás překvapila rychlost s jakou se do toho pustili. Od finálního získání stavebního povolení, již do dvou týdnů začal Abakon s výkopovými pracemi na pozemku. Navíc vše zařídil a já se de facto nemusel o nic starat. Vše probíhalo pod pečlivým dohledem pana Sojky a jeho týmu, za což jim moc děkuji. 


Vše trvalo necelých pět měsíců a i když jsem měl problém, že finance z hypotéky mi nechodily ve výši jak bych zrovna potřeboval na zálohy jednotlivých etap, tak Abakon mi vyšel vstříc a já mohl část zálohy doplatit až po realizaci a novém odhadu nemovitosti. 


O celém procesu stavby jsem byl detailně informován, vždy jsem věděl co na stavbě zrovna probíhá a vše mi bylo při předání stavby vysvětleno. Abakon určitě doporučuji všem, kteří chtějí stavět nový dům rychle, kvalitně a bez starostí.

S pozdravem

Zdeněk Vojkůvka 

06/2021


Touto cestou bychom chtěli poděkovat za realizaci našeho domu firmou Abakon a hlavně zástupcům v Česku (p. Sojka, paní Sojková a Kalusová). Vždy nám vyšli vstříc a pokud jsme něčemu nerozuměli tak nám se stavbou poradili.

Zvláštní poděkování patří panu Sojkovi za to, že se o vše nadstandartně postaral a to hlavně při realizaci základové desky, která byla kvůli špatné geologii náročná na sehnání materiálu.

S firmou Abakon jsme šli do 3. fáze a velké části 4. Etapy byly zhotoveny vždy v termínu. Ještě jednou děkujeme 

Staňkovičovi 04/2021


Již rok žijeme v domě postaveném firmou Abakon a jsme velice spokojeni. Izolační vlastnosti domu jsou skvělé, stejně tak akustika, v neposlední řadě i design menšího, za to velice prakticky řešeného domku se každé návštěvě hned zalíbí. Když se vrátím na začátek, celková příprava projektu, domluva a komunikace s vedením české pobočky byla rychlá a příjemná. Samotná stavba byla hotová dokonce již před termínem a vše (až na malinké drobnosti, které se rychle vyřešily) šlo podle plánu. Děkujeme a všem, kteří plánují stavět, Abakon doporučujeme.
Podermaňski 04/2021


Jak jsme firmu ABAKON našli.Lákalo nás postavit si nový dům. Vlastní síly by nám už na to nestačily, tak jsme oslovili firmu. Asi 100 metrů od naší parcely byla rozestavěná stavba firmou ABAKON.S údivem jsme sledovali, jak jim jde práce od ruky. Z reklam, které má firma hodně v okolí, jsme si opsali tel. číslo a domluvili jsme si první schůzku na pobočce v Ostravě.


Přivítaly nás p. Kalusová a p. Sojková. Na schůzce nám byl prezentován výklad, který se týkal stavby námi vybraného domu a spousta jiných důležitých informací. Na otázky a že jich nebylo málo, jsme dostali vyčerpávající odpovědi. Po tomto setkání byla tato firma pro nás na prvním místě.Kdykoliv se ozval v telefonu hlas p. Sojkové nebo p. Kalusové, tak jsem nikdy neměla pocit, že mluvím s cizí osobou. Po celou dobu výstavby domu, jsme byli s oběma dámami maximálně spokojeni, byly stále vstřícné a milé.


Naší stavbě dozoroval odborník, stavbyvedoucí p. Sojka. Na naší schůzce s ním na něho padaly naše otázky. Všechny nám byly zodpovězeny do puntíku. My byli spokojeni a to bylo pro nás důležité.


Proč jsme si vybrali tuto firmu? Hlavně pro jejich kvalitní práci, spolehlivost a pro nás finanční dostupnost. Pro ty kteří nemají možnost postavit dům vlastními silami, doporučuji oslovit firmu ABAKON. Pomohli nám postavit a splnit náš sen a za to jim patří náš velký dík.

manželé Palovi

03/2021


O domečku jsme snili již dlouho, i když nám s manželem už není 30. Na důchod jsme chtěli něco svého, malého a bezúdržbového co nejdéle. Zvolil jsem firmu Abakon a za nás pokud bychom opět měli vybírat , vybrali bychom stejně . Sice některé věci bychom udělali jinak, ale to určitě každý, pokud by stavěl podruhé.I když v dnešní koronavirové době to nevypadalo, že se to stane, ale díky profesionálnímu přístupu a ochotě všech zaměstnanců Abakonu, jak na té české straně ( paní Sojková, Kalusová, pán Sojka a Walden) i na té straně polské konkrétně pan Konrad Mojzesz.Základy jsme začali kopat 27.05.20 a i když se dá tomu těžko věřit stěhovali jsme 24.10.20 a to jenom díky skvělému přístupu všech zmíněných osob.Za nás jednoznačně spokojenost, jak s odvedenou práci, tak s komunikací. Jakýkoli problém se snaží vyřešit co nejdříve a co nejlépe pro klienty.


Plachá R. + M

Dolní Suchá
11/2020

Placha1
Placha2

Dobrý večer chtěli bychom něco málo napsat…. děkujeme za domeček 🙂


Dne 6.8.2019 jsme podepsali smlouvu s firmou Abakon na základě doporučení a dobrých recenzí smlouvu na stavbu rd Abakon 2011 SE.Po vyřízení všech povolení ve spolupráci s českou stranou Abakonu jsme dostali povolení v dubnu 2020 a 18.5.2020 po uvolnění hranic z důvodu Covid 19 jsme zahájili stavbu.

Práce šly neskutečně rychle a firma plnila své úkoly a harmonogram stavby skutečně na profesionální úrovni.Uběhlo 5 měsíců a dne 30.10.2020 se nám splnil sen a my dostali od p.Sojky-stavbyvedoucího klíče a mohli jsme se nastěhovat.Netvrdíme že vše je úplně bez chybičky ,ale jsou to jen takové malé drobnosti které se ještě dopilují a odstraní,protože vše dělají jen lidé a v tom tempu které nám předvedli se maličkosti mohou tolerovat.

Jsme opravdu velmi spokojeni se všemi kteří se na stavbě podíleli p.Kalusová a p.Sojková jako administrativní pracovnice v ČR,p.Sojkou -stavbyvedoucím,pro kterého slůvko nevím,nejde je opravdu cizí a p.Witos jako projektový ing. za Polskou stranu-který připravoval stavbu z kanceláře.Nesmíme ale zapomenout na jednotlivé čety které si odvedly svou práci na jedničku.Abakon je skutečný tým lidí ,kteří si zaslouží naše slůvko -DĚKUJEME a všem kteří ještě pochybují vzkazujeme ,že obavy a pochybnosti nejsou na místě.


Děkujeme

Vrbovi

10/2020

Vrbovi

Náš příběh
Pozemek jsme měli s přítelkyní koupený a hledali jsme stavební firmu. Hledali jsme měsíc, dva, tři a náhodou jsem na facebooku našel reklamu firmy Abakon. Domy se mi líbily, cena byla slušná.


Na internetové stránce firmy Abakon byl u domu typu 2009 SE blog pana Rojíka. Napsal jsem panu Rojíkovi a on mě pozval, abych si prohlédl jeho dostavěný dům. Dům se mi líbil, uvnitř i zvenku, a tak jsem se obrátil na firmu Abakon. S firmou jsme se domluvili na stejném domě 2009 SE. Přítelkyně souhlasila a podepsali jsme smlouvu. Náhodou byla v té době akce, takže jsme měli kvalitnější zateplení za základní cenu. Jednali jsme s firmou Abakon o jednotlivých položkách stavby, jednání bylo příjemné, firma mi pomáhala. Pan Sojka byl stavbyvedoucí, paní Sojková zařizovala jednání v Polsku a paní Kalusová měla na starosti finance. Poradili mi ve věci topení, tepelného čerpadla, materiálu, elektřiny.


Stavba domu je složitá věc, ale byl jsem překvapený, jak rychle byl dům hotový. Polští dělníci pracovali rychle, i o víkendech. Práci jsme museli přerušit kvůli koronaviru, nedalo se nic dělat. Komunikace byla příjemná, organizátoři i dělníci sympatičtí. Problémy s komunikací v polštině jsme úspěšně zvládli. Všechny nejasnosti jsme vyjasnili, všechno dopadlo dobře.


Včera náš dům dostavěli, mám velkou radost. Firmu Abakon doporučuji všem, kteří chtějí stavět.


Pavel, Pavla a Pavluška

10/2020

P+P+P

Dobrý den,
děkujeme Vám a zároveň firmě ABAKON za super spolupráci.Přikladáme pár fotografií a přejeme Vám hodně dalších úspěchů.


manželé Valáškovi

Karviná
10/2020

Valaskovi_1
Valaskovi_2

Dobrý den,
Vedení firmy Abakon hodnotím velmi dobře, spolupráce s p. Sojkou i dalšími zaměstnanci je na výborné úrovni, jsou ochotní a navrhují optimální řešení.Samotná stavba probíhá bez problémů, a pokud se nějaký objeví, je vyřešen k naší spokojenosti. Během stavby pan stavbyvedoucí i zaměstnanci odváděli velice dobrou práci. Oceňuji i domluvu Abakonu s externí firmou, kterou jsme si jako investoři zvolili pro montáž fasádních obkladů.
V příloze dále zasílám fota stavby.


S pozdravem

Adam Walach

10/2020

Walach_RD_1
Walach_RD_2

Přejeme krásný den.

Děkujeme firmě Abakon a jejímu českému zastoupení – paní Kalusové, Sojkové a panu Sojkovi – za realizaci domu Padiglione 2, dle našeho přání. Stavba všech etap proběhla bez větších komplikací. Na naše přání a požadavky reagovala firma pružně a vstřícně.Pevně věříme, že budeme v domě spokojení dlouhé roky, tak jako doposud. S ohledem na krátký termín realizace, použité moderní technologie a kvalitu provedení můžeme dalším klientům stavbu s firmou Abakon vřele doporučit.


Danihlíkovi

Dětmarovice

09/2020

danhilikovi1
danhilikovi2

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Abakonu za stavbu našeho rodinného domku. Především chceme ocenit, že nebyl problém s realizací vlastního projektu, jelikož náš pozemek s cestami ze dvou stran si žádal specifické řešení. Očekávali jsme, že možná bude třeba z nějakých požadavků ustoupit nebo dojde na kompromisy, avšak Abakon zcela převzal architektem připravený projekt. Snad největší výhodu pro nás mělo stavění prakticky na klíč, jelikož to nejcennější, co jsme mohli ušetřit, byl čas.

O veškerou organizaci se staral pan Sojka a tímto mu velmi děkujeme za jeho osobní a přátelský přístup, cenné rady a pomoc s řešením nejen věcí spojených s Abakonem, ale i mnoha dalších navazujících. Překvapila nás rychlost vyřizování v pobočce v Bielsku Bialej, vybrali jsme vše podstatné během dvou návštěv, ostatní šlo domluvit prostřednictvím mailů. Celá stavba od příjezdu prvního bagru až po předání klíčů trvala 10 měsíců a to včetně uzavření hranic, což je z našeho pohledu nad očekávání rychlé.

Už jen doplním, že se nám dva dny po nastěhování narodil druhý syn, lepší načasování jsme si ani nemohli přát.

S pozdravem

Chmielovi

09/2020

chmielovi

Dobrý den,
Posílám Vám celkové hodnocení vzájemné spolupráce při stavbě rodinného domu v Tiché:
Chtěl bych tímto poděkovat firmě Abakon za realizaci rodinného domu Modulo1 v Tiché. S odvedenými pracemi jsem nadmíru spokojen.Jsem příjemně překvapen, jak se firma vypořádala s velmi těžkou situací kolem koronavirové pandemie. Je až neuvěřitelné, že byl dodržen termín předání stavby, ačkoli musely být práce nuceně přerušeny na 2 měsíce. Klobouk dolů!Děkuji paní Kalusové a paní. Sojkové za přípravu smlouvy a konfiguraci domu a za velmi cenné rady.Panu Sojkovi, který zastával funkci stavebního mistra, děkuji za ochotu, trpělivost a rovněž konzultace, které byly občas i nad rámec smlouvy.


Přeji tímto firmě Abakon hodně štěstí a myslím si, že pokud udržíte současnou kvalitu, nebude třeba se obávat budoucnosti.


S pozdravem

Ferkovičovi

08/2020

Ferkovicovi

Je to již skoro rok, co jsme převzali od společnosti Abakon klíče od našeho domu. S odstupem toho času mohu říct, že se jedná o velmi kvalitně provedenou práci. Žádné větší závady jsme za tu dobu nespozorovali.

Během stavby nám sice nepřálo počasí, díky kterému jsme měli posuny vůči termínu, ale společnost Abakon, reagovala velmi operativně. Velké díky tak patří především panu Sojkovi, který to s náma někdy rozhodně lehké neměl, ale ve většině času si zachoval chladnou hlavu a trpělivě vysvětloval a byl nápomocen. S

tejně tak panu Witosovi, kterému do karet nehrálo jak počasí tak sezóna s pracovníky, ale i tak byl schopen operativně přiřazovat pracovní sílu pro dokončení díla. A stejně tak zbytku společnosti, která se o nás starala velice dobře. Rozhodně doporučuji nechat si postavit keramzitový dům od společnosti Abakon.


Bialek

06/2020


Dobrý den
Udělení recenze:
Od firmy ABAKON jsme si nechali postavit dům abakon 2010SE vlastní realizace byla zahájena na podzim 2018 a dokončení v dubnu 2019 proběhly 4 etapy dle dohody všechny byly dodrženy.


pro firmu ABAKON jsme se rozhodli na základě recenzí a na základě již provedených realizací domu u nich jsme byli na prohlídce . Flexibilnost a přístup k úpravam projektů je výborný komunikace také .Zvláště bychom chtěli poděkovat za odpovědný a operativní přístup p.Adrianu Polákovi a p. Waldenovi ,který byl jako stavby vedoucí další nemalé díky byl pracovníkum ,kteří prováděli vlastní stavbu pracovali někdy v opravdu nepříznivých podmínkách a svoji prácí odváděli výborně.

Od začátku jsme neměli pochyb o kvalitách firmy a toho také firma dostála.Firmu ABAKON lze víc něž DOPORUČIT.


Pěkný den

Páčovi z obce Bílov

04/2020

Pacovi-4

Dobrý den,

Je to přesně 1 rok, co bydlím v mém novém rodinném domu, a proto bych chtěl s odstupem zhodnotit celý proces stavby.Z mého pohledu firma ABAKON odvedla velmi kvalitní práci, dodržela předem schválený rozpočet a dokončila stavbu řádném termínu.Bylo evidentní, že pracovníci fy ABAKON byli odborníci na realizované práce, jejich přístup a pracovní nasazení bylo příkladné.
Během 1 roku jsem nenarazil na jakýkoli problém či nedostatek a proto můžu firmu ABAKON doporučit.S pozdravem


Petr Vavříček

Bohumín

04/2020

vavricek-IMG_8980
vavricek-IMG_8981
vavricek-IMG_8982
vavricek-IMG_8983
vavricek-IMG_8984
vavricek-IMG_8986

Když jsem si před třemi lety začal pohrávat s myšlenkou na stavbu domu, začínal jsem nejprve vybírat technologii jako by měl být dům postaven. I když nemám problém s postavit k špinavé práci, rozhodl jsem se, že dům je pro mne natolik náročný, že se do něj sám pouštět nebudu. Hlavním důvodem je i fakt, že jsem celkem časově zatížený prací a nechtěl jsem s prací řešit každodenní starosti. Také jsem věděl, že by to měl být ekonomicky vyvážený mix funkčnosti a kompromisů a to ovlivňovalo moji volbu.

S ohledem na různá pozitiva a negativa jsem postupně migroval mezi technologiemi, až jsem nakonec objevil „keramický“ beton, respektive beton plněný. V České Republice jsem našel dvě podobné technologie. Jedna byla daleko v Čechách a pro mne nedostupná a druhá byla v Ostravě, resp. v Bialsko-Biale. Narovinu, v podstatě po rozhodnutí technologie jsem měl jasno, že oslovím zástupce Abakonu. Při prvním jednání mne oslovil zájem a vstřícnost jednání. Možnost prohlédnout si nezávazně technologii mne utvrdilo, že jsem si vybral pro mne vyhovující směr a začaly první jednání.

Na začátku jsem měl jasnou představu, kde se chci pohybovat s cenou a proto byla dalším krokem pro mne byla volba typu domu, velikost a provedení. Nejprve jsem vybral vzorový dům, ale protože se nám moc nehodilo uspořádání místností, rozhodl jsem se pro individuální řešení, Bungalov 10×15m, cca 120m2 obytná plocha, krytá terasa cca 20m2. Nějakou dobu to trvalo, ale nakonec jsem dospěl k optimu a k finálnímu návrhu a po peripetiích s projektovou dokumentací k realizaci.

Harmonogram realizace:

Hlavní pozitiva stavby:

Doporučení, zkušenosti, nebo věci, kterým bych se příště vyhnul:

Náklady (rozpočty na dům, avizované a dodržené)

Negativa:

Celkové hodnocení:

Ze začátku jsem váhal, zda do toho jít. Nechat realizaci, za tak velké peníze, jen na jedné firmě? Pro mne to byla první zkušenost (a doufám i poslední). Byl jsem v jednu chvíli i rozhodnut, že do toho nepůjdu, ale nakonec mne přesvědčila otevřenost jednání. Nevím, zda to nakonec bylo pozitivním postojem obou stran nebo v tom sehrálo i nějaké to štěstí a dobré náhody, ale celá realizace domu pak probíhala podle harmonogramu a mých představ. Dnes svého rozhodnutí nelituji, protože máme dům svých snů a v termínu o kterém se mi před pár lety ani nesnilo.

Děkuji, i za rodinu, celému týmu Abakonu CZ (p. J. Sojkové, p. K. Kalusové a p. B. Sojkovi, který byl vedoucím stavby a také partnerem) a také týmu ABAKON PL v BB ( zde hlavně p. A. Polakovi, který byl mým partnerem za projektový tým).

03-09/2019 | Pospišilíkovi | Kopřivnice

IMG_koprivnice

Chtěl bych tímto poděkovat firmě Abakon za postavení našeho domku.
O firmě jsme věděli již dlouho a již před několika lety, kdy jsme uvažovali o stavbě domu, jsme ji chtěli oslovit, ale tehdy se stavby sešlo a čas na to přišel až nyní.


Příprava projektu nebyla nic lehkého, došlo k mnoha změnám a úpravám, nekonečné kombinování a vybírání mezi různými variantami. I přes drobné prodloužení vlivem velkého stavebního zájmu nelitujeme a jsme s výsledkem velmi spokojeni.


Oceňuji a děkuji za velmi přátelský a pozitivní přístup na české straně Abakonu,paní Kalousové, se kterou jsme řešili mnoho dodatků a změn, paní Sojkové i panu Waldenovi, který na stavbu fyzicky dohlížel.Na polské straně skládám velikánský hold před panem Konrádem, se kterým jsme ladili spoustu detailů a který perfektně řídil celou věc z Polska. Velice pozitivně na nás působili pracovníci jednotlivých etap, byli velmi přátelští a bylo vidět, což mě vždy uklidňovalo, že vědí co dělají, že se specializují právě na danou část stavby.Nyní bydlíme již cca 8 měsíců a jsme moc spokojeni, všichni náš domek chválí a moc se jim líbí.Děkujeme a přejeme hodně zdaru s budoucími projekty. 


Markovi, Třinec

10/2019

Markovi

Děkuji paní Kalusové, Sojkové a panu Sojkovi za výbornou spolupráci při realizování našeho domečku, postaveného firmou Abakon. Vždy mi vycházeli vstříc a dodržovali termíny, což vnímám jako velice seriózní. Celý průběh stavby byl bezkonfliktní, nemusel jsem nic upomínat nebo se zlobit. Takže celému týmu ještě jednou děkuji. 


Moravec Jiří

10/2019

Moravec
Moravec3

Dobrý den zasílám vám stručné a snad i výstižné hodnocení stavby rodinného domu společností Abakon. Realizace zahájena resp. kopání základové desky dne 16.02.2021 a stavba zkolaudována dne 31.10.2021. Veškeré etapy stavby proběhly v naprostém souladu s uzavřenou smlouvou a jednotlivé etapy na sebe krásně navazovaly. Veškeré další požadavky na změny či doplnění stavby (změna vytápění, dodělání terasy, zastřešení terasy, vchodu a pod.) Byly uskutečněny bez jakýchkoliv problémů. Pan Sojka je naprostý profesionál, ale to stejné se dá říci o ostatních zaměstnancích, kteří stavbu prováděli. Veškeré práce byly provedeny precizně a kvalitně. Stavební firmu Abakon mohu s čistým svědomím doporučit dalším zájemcům o kvalitní, rychlou a bezproblémovou výstavbu nového rodinného domu.


Závěrem ještě jednou děkuji všem zaměstnancům společnosti Abakon.


S pozdravem Cimala

11/2021


NAŠE CESTA S ABAKONEM

Po prvotním rozhodnutí, že si postavíme dům, přišlo to nejtěžší vybrat správnou firmu. Po půlročním beznadějném hledání, prohlásil náš známý „a co takhle zkusit polskou firmu?“ No přiznáme se, že jsme se do toho moc nehrnuli, ale řekli jsme si, že za zkoušku nic nedáme. Našli jsme v Ostravě pobočku firmy ABAKON a domluvili si s paní Kalusovou a paní Sojkovou schůzku, na které nás seznámily se vším ohledně stavby. 

Schůzka probíhala velice příjemně a nenásilně, aniž by nás k něčemu nutily. Když jsme po schůzce vyšli ven, tak jsme se na sebe podívali, a oba jsme se shodli, že ze setkání máme velmi dobrý pocit. Za pár dnů jsme obě dámy kontaktovali a informovali, o našem rozhodnutí plnit si náš sen s firmou ABAKON. Vybrali jsme si domeček ABAKON 2009 SE2 69 m2. Stavební povolení nám na doporučení pí. Sojkové a pí. Kalusové vyřizovaly pí. Zágorská a pí. Mikulková, a musíme uznat, že obě byly skvělé a vše vyřídily na jedničku. Taktéž fungoval i projektant p. Machander a 7.října 2019 byl zahájen první výkop. Vše probíhalo skvěle, a kdykoliv jsme měli dotaz nebo připomínku, vše firma řešila hned a hlavně nám nikdy nedali najevo, že je obtěžujeme. 

Stavba měla být dokončena v březnu 2020, ale přišel Coronavirus a s ním stopka, protože byl problém výjezdů dělníků přes hranice, a tím se o dva měsíce dokončení stavby zpozdilo. Dost nám to situaci zkomplikovalo, a to kvůli tomu, že jsme měli domluvený prodej našeho bytu a nešlo to změnit. My tím pádem neměli kde bydlet, ale i to jsme s pomocí firmy zvládli. Veškerý nábytek nám firma dovolila uskladnit na půdě našeho budoucího domu a my se na měsíc nastěhovali k rodičům a přáli si, ať otevřou hranice a vše se dokončí.

A stalo se. 4.6.2020 jsme se nastěhovali a nyní jsme již oslavili v našem domečku rok. Tímto velice děkujeme paní Kalusové, paní Sojkové, panu Sojkovi, který byl také skvělý. Dále děkujeme všem ve firmě v Polsku, hlavně všem pracantům, kteří postavili náš dům, byli jste úžasní a my Vám nikdy nezapomeneme, že jste se na naši cestu vydali s námi, a vždy Vás budeme doporučovat a chválit. 


Manželé Manovi

10/2021


Pro firmu ABAKON jsme se rozhodli poté, co s nimi postavili dům naši rodiče i známý, kteří nám poskytli pozitivní reference. Abakon nám postavil dům na klíč a dnes už bydlíme v novém, i proto můžeme z vlastní zkušenosti, Abakon, doporučit dalším zájemcům.Bez obav se do spolupráce s Abakonem vrhněte, protože budete litovat jen času, který jste věnovali rozhodování (stejně jako my J ). Abakon můžeme jen doporučit.

Jan Kovář 

06/2021 


S Abakonem jsme šli do IV. Etapy výstavby. Po vyřízení nezbytných formalit k získání stavebního povolení a po samotném vstupu Abakonu na staveniště už to byla jedna velká paráda. Velmi nás překvapila rychlost s jakou se do toho pustili. Od finálního získání stavebního povolení, již do dvou týdnů začal Abakon s výkopovými pracemi na pozemku. Navíc vše zařídil a já se de facto nemusel o nic starat. Vše probíhalo pod pečlivým dohledem pana Sojky a jeho týmu, za což jim moc děkuji. 
Vše trvalo necelých pět měsíců a i když jsem měl problém, že finance z hypotéky mi nechodily ve výši jak bych zrovna potřeboval na zálohy jednotlivých etap, tak Abakon mi vyšel vstříc a já mohl část zálohy doplatit až po realizaci a novém odhadu nemovitosti. 
O celém procesu stavby jsem byl detailně informován, vždy jsem věděl co na stavbě zrovna probíhá a vše mi bylo při předání stavby vysvětleno. Abakon určitě doporučuji všem, kteří chtějí stavět nový dům rychle, kvalitně a bez starostí.


S pozdravem
Zdeněk Vojkůvka 

06/2021


Touto cestou bychom chtěli poděkovat za realizaci našeho domu firmou Abakon a hlavně zástupcům v Česku (p. Sojka, paní Sojková a Kalusová). Vždy nám vyšli vstříc a pokud jsme něčemu nerozuměli tak nám se stavbou poradili.Zvláštní poděkování patří panu Sojkovi za to, že se o vše nadstandartně postaral a to hlavně při realizaci základové desky, která byla kvůli špatné geologii náročná na sehnání materiálu. S firmou Abakon jsme šli do 3. fáze a velké části 4. Etapy byly zhotoveny vždy v termínu.

Ještě jednou děkujeme 


Staňkovičovi 

04/2021


Již rok žijeme v domě postaveném firmou Abakon a jsme velice spokojeni. Izolační vlastnosti domu jsou skvělé, stejně tak akustika, v neposlední řadě i design menšího, za to velice prakticky řešeného domku se každé návštěvě hned zalíbí. Když se vrátím na začátek, celková příprava projektu, domluva a komunikace s vedením české pobočky byla rychlá a příjemná. Samotná stavba byla hotová dokonce již před termínem a vše (až na malinké drobnosti, které se rychle vyřešily) šlo podle plánu. Děkujeme a všem, kteří plánují stavět, Abakon doporučujeme.


Podermaňski 

04/2021


Jak jsme firmu ABAKON našli.Lákalo nás postavit si nový dům. Vlastní síly by nám už na to nestačily, tak jsme oslovili firmu. Asi 100 metrů od naší parcely byla rozestavěná stavba firmou ABAKON.S údivem jsme sledovali, jak jim jde práce od ruky. Z reklam, které má firma hodně v okolí, jsme si opsali tel. číslo a domluvili jsme si první schůzku na pobočce v Ostravě.


Přivítaly nás p. Kalusová a p. Sojková. Na schůzce nám byl prezentován výklad, který se týkal stavby námi vybraného domu a spousta jiných důležitých informací. Na otázky a že jich nebylo málo, jsme dostali vyčerpávající odpovědi. Po tomto setkání byla tato firma pro nás na prvním místě.Kdykoliv se ozval v telefonu hlas p. Sojkové nebo p. Kalusové, tak jsem nikdy neměla pocit, že mluvím s cizí osobou. Po celou dobu výstavby domu, jsme byli s oběma dámami maximálně spokojeni, byly stále vstřícné a milé.


Naší stavbě dozoroval odborník, stavbyvedoucí p. Sojka. Na naší schůzce s ním na něho padaly naše otázky. Všechny nám byly zodpovězeny do puntíku. My byli spokojeni a to bylo pro nás důležité.


Proč jsme si vybrali tuto firmu? Hlavně pro jejich kvalitní práci, spolehlivost a pro nás finanční dostupnost. Pro ty kteří nemají možnost postavit dům vlastními silami, doporučuji oslovit firmu ABAKON. Pomohli nám postavit a splnit náš sen a za to jim patří náš velký dík.

manželé Palovi

03/2021


O domečku jsme snili již dlouho, i když nám s manželem už není 30. Na důchod jsme chtěli něco svého, malého a bezúdržbového co nejdéle. Zvolil jsem firmu Abakon a za nás pokud bychom opět měli vybírat , vybrali bychom stejně . Sice některé věci bychom udělali jinak, ale to určitě každý, pokud by stavěl podruhé.I když v dnešní koronavirové době to nevypadalo, že se to stane, ale díky profesionálnímu přístupu a ochotě všech zaměstnanců Abakonu, jak na té české straně ( paní Sojková, Kalusová, pán Sojka a Walden) i na té straně polské konkrétně pan Konrad Mojzesz.

Základy jsme začali kopat 27.05.20 a i když se dá tomu těžko věřit stěhovali jsme 24.10.20 a to jenom díky skvělému přístupu všech zmíněných osob.Za nás jednoznačně spokojenost, jak s odvedenou práci, tak s komunikací. Jakýkoli problém se snaží vyřešit co nejdříve a co nejlépe pro klienty.

Plachá R. + M

Dolní Suchá


11/2020

Placha1
Placha2

Dobrý večer chtěli bychom něco málo napsat…. děkujeme za domeček 🙂
Dne 6.8.2019 jsme podepsali smlouvu s firmou Abakon na základě doporučení a dobrých recenzí smlouvu na stavbu rd Abakon 2011 SE.Po vyřízení všech povolení ve spolupráci s česko

u stranou Abakonu jsme dostali povolení v dubnu 2020 a 18.5.2020 po uvolnění hranic z důvodu Covid 19 jsme zahájili stavbu.Práce šly neskutečně rychle a firma plnila své úkoly a harmonogram stavby skutečně na profesionální úrovni.Uběhlo 5 měsíců a dne 30.10.2020 se nám splnil sen a my dostali od p.Sojky-stavbyvedoucího klíče a mohli jsme se nastěhovat.Netvrdíme že vše je úplně bez chybičky ,ale jsou to jen takové malé drobnosti které se ještě dopilují a odstraní,protože vše dělají jen lidé a v tom tempu které nám předvedli se maličkosti mohou tolerovat.Jsme opravdu velmi spokojeni se všemi kteří se na stavbě podíleli p.Kalusová a p.Sojková jako administrativní pracovnice v ČR,p.Sojkou -stavbyvedoucím,pro kterého slůvko nevím,nejde je opravdu cizí a p.Witos jako projektový ing. za Polskou stranu-který připravoval stavbu z kanceláře.Nesmíme ale zapomenout na jednotlivé čety které si odvedly svou práci na jedničku.Abakon je skutečný tým lidí ,kteří si zaslouží naše slůvko -DĚKUJEME a všem kteří ještě pochybují vzkazujeme ,že obavy a pochybnosti nejsou na místě.


Děkujeme

Vrbovi

10/2020

Vrbovi

Náš příběh
Pozemek jsme měli s přítelkyní koupený a hledali jsme stavební firmu. Hledali jsme měsíc, dva, tři a náhodou jsem na facebooku našel reklamu firmy Abakon. Domy se mi líbily, cena byla slušná.


Na internetové stránce firmy Abakon byl u domu typu 2009 SE blog pana Rojíka. Napsal jsem panu Rojíkovi a on mě pozval, abych si prohlédl jeho dostavěný dům. Dům se mi líbil, uvnitř i zvenku, a tak jsem se obrátil na firmu Abakon. S firmou jsme se domluvili na stejném domě 2009 SE. Přítelkyně souhlasila a podepsali jsme smlouvu. Náhodou byla v té době akce, takže jsme měli kvalitnější zateplení za základní cenu. Jednali jsme s firmou Abakon o jednotlivých položkách stavby, jednání bylo příjemné, firma mi pomáhala. Pan Sojka byl stavbyvedoucí, paní Sojková zařizovala jednání v Polsku a paní Kalusová měla na starosti finance. Poradili mi ve věci topení, tepelného čerpadla, materiálu, elektřiny.


Stavba domu je složitá věc, ale byl jsem překvapený, jak rychle byl dům hotový. Polští dělníci pracovali rychle, i o víkendech. Práci jsme museli přerušit kvůli koronaviru, nedalo se nic dělat. Komunikace byla příjemná, organizátoři i dělníci sympatičtí. Problémy s komunikací v polštině jsme úspěšně zvládli. Všechny nejasnosti jsme vyjasnili, všechno dopadlo dobře.


Včera náš dům dostavěli, mám velkou radost. Firmu Abakon doporučuji všem, kteří chtějí stavět.
Pavel, Pavla a Pavlušk

a10/2020

P+P+P

Dobrý den,
děkujeme Vám a zároveň firmě ABAKON za super spolupráci.Přikladáme pár fotografií a přejeme Vám hodně dalších úspěchů.
manželé ValáškoviKarviná
10/2020

Valaskovi_1
Valaskovi_2

Dobrý den,
Vedení firmy Abakon hodnotím velmi dobře, spolupráce s p. Sojkou i dalšími zaměstnanci je na výborné úrovni, jsou ochotní a navrhují optimální řešení.Samotná stavba probíhá bez problémů, a pokud se nějaký objeví, je vyřešen k naší spokojenosti. Během stavby pan stavbyvedoucí i zaměstnanci odváděli velice dobrou práci. Oceňuji i domluvu Abakonu s externí firmou, kterou jsme si jako investoři zvolili pro montáž fasádních obkladů.
V příloze dále zasílám fota stavby.
S pozdravemAdam Walach10/2020

Walach_RD_1
Walach_RD_2

Přejeme krásný den.

Děkujeme firmě Abakon a jejímu českému zastoupení – paní Kalusové, Sojkové a panu Sojkovi – za realizaci domu Padiglione 2, dle našeho přání. Stavba všech etap proběhla bez větších komplikací. Na naše přání a požadavky reagovala firma pružně a vstřícně.Pevně věříme, že budeme v domě spokojení dlouhé roky, tak jako doposud. S ohledem na krátký termín realizace, použité moderní technologie a kvalitu provedení můžeme dalším klientům stavbu s firmou Abakon vřele doporučit.
Danihlíkovi, Dětmarovice09/2020

danhilikovi1
danhilikovi2

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Abakonu za stavbu našeho rodinného domku. Především chceme ocenit, že nebyl problém s realizací vlastního projektu, jelikož náš pozemek s cestami ze dvou stran si žádal specifické řešení. Očekávali jsme, že možná bude třeba z nějakých požadavků ustoupit nebo dojde na kompromisy, avšak Abakon zcela převzal architektem připravený projekt. Snad největší výhodu pro nás mělo stavění prakticky na klíč, jelikož to nejcennější, co jsme mohli ušetřit, byl čas. O veškerou organizaci se staral pan Sojka a tímto mu velmi děkujeme za jeho osobní a přátelský přístup, cenné rady a pomoc s řešením nejen věcí spojených s Abakonem, ale i mnoha dalších navazujících. Překvapila nás rychlost vyřizování v pobočce v Bielsku Bialej, vybrali jsme vše podstatné během dvou návštěv, ostatní šlo domluvit prostřednictvím mailů. Celá stavba od příjezdu prvního bagru až po předání klíčů trvala 10 měsíců a to včetně uzavření hranic, což je z našeho pohledu nad očekávání rychlé. Už jen doplním, že se nám dva dny po nastěhování narodil druhý syn, lepší načasování jsme si ani nemohli přát.
S pozdravemChmielovi09/2020

chmielovi

Dobrý den,
Posílám Vám celkové hodnocení vzájemné spolupráce při stavbě rodinného domu v Tiché:
Chtěl bych tímto poděkovat firmě Abakon za realizaci rodinného domu Modulo1 v Tiché. S odvedenými pracemi jsem nadmíru spokojen.Jsem příjemně překvapen, jak se firma vypořádala s velmi těžkou situací kolem koronavirové pandemie. Je až neuvěřitelné, že byl dodržen termín předání stavby, ačkoli musely být práce nuceně přerušeny na 2 měsíce. Klobouk dolů!Děkuji paní Kalusové a paní. Sojkové za přípravu smlouvy a konfiguraci domu a za velmi cenné rady.Panu Sojkovi, který zastával funkci stavebního mistra, děkuji za ochotu, trpělivost a rovněž konzultace, které byly občas i nad rámec smlouvy.
Přeji tímto firmě Abakon hodně štěstí a myslím si, že pokud udržíte současnou kvalitu, nebude třeba se obávat budoucnosti.
S pozdravemFerkovičovi08/2020

Ferkovicovi

Je to již skoro rok, co jsme převzali od společnosti Abakon klíče od našeho domu. S odstupem toho času mohu říct, že se jedná o velmi kvalitně provedenou práci. Žádné větší závady jsme za tu dobu nespozorovali. Během stavby nám sice nepřálo počasí, díky kterému jsme měli posuny vůči termínu, ale společnost Abakon, reagovala velmi operativně. Velké díky tak patří především panu Sojkovi, který to s náma někdy rozhodně lehké neměl, ale ve většině času si zachoval chladnou hlavu a trpělivě vysvětloval a byl nápomocen. Stejně tak panu Witosovi, kterému do karet nehrálo jak počasí tak sezóna s pracovníky, ale i tak byl schopen operativně přiřazovat pracovní sílu pro dokončení díla. A stejně tak zbytku společnosti, která se o nás starala velice dobře. Rozhodně doporučuji nechat si postavit keramzitový dům od společnosti Abakon.
Bialek06/2020


Dobrý den
Udělení recenze:
Od firmy ABAKON jsme si nechali postavit dům abakon 2010SE vlastní realizace byla zahájena na podzim 2018 a dokončení v dubnu 2019 proběhly 4 etapy dle dohody všechny byly dodrženy .
pro firmu ABAKON jsme se rozhodli na základě recenzí a na základě již provedených realizací domu u nich jsme byli na prohlídce . Flexibilnost a přístup k úpravam projektů je výborný komunikace také .Zvláště bychom chtěli poděkovat za odpovědný a operativní přístup p.Adrianu Polákovi a p. Waldenovi ,který byl jako stavby vedoucí další nemalé díky byl pracovníkum ,kteří prováděli vlastní stavbu pracovali někdy v opravdu nepříznivých podmínkách a svoji prácí odváděli výborně .Od začátku jsme neměli pochyb o kvalitách firmy a toho také firma dostála.Firmu ABAKON lze víc něž DOPORUČIT .
Pěkný denPáčovi z obce Bílov04/2020

Pacovi-4

Dobrý den,

Je to přesně 1 rok, co bydlím v mém novém rodinném domu, a proto bych chtěl s odstupem zhodnotit celý proces stavby.Z mého pohledu firma ABAKON odvedla velmi kvalitní práci, dodržela předem schválený rozpočet a dokončila stavbu řádném termínu.Bylo evidentní, že pracovníci fy ABAKON byli odborníci na realizované práce, jejich přístup a pracovní nasazení bylo příkladné.
Během 1 roku jsem nenarazil na jakýkoli problém či nedostatek a proto můžu firmu ABAKON doporučit.S pozdravem
Petr VavříčekBohumín04/2020

vavricek-IMG_8980
vavricek-IMG_8981
vavricek-IMG_8982
vavricek-IMG_8983
vavricek-IMG_8984
vavricek-IMG_8986

Když jsem si před třemi lety začal pohrávat s myšlenkou na stavbu domu, začínal jsem nejprve vybírat technologii jako by měl být dům postaven. I když nemám problém s postavit k špinavé práci, rozhodl jsem se, že dům je pro mne natolik náročný, že se do něj sám pouštět nebudu. Hlavním důvodem je i fakt, že jsem celkem časově zatížený prací a nechtěl jsem s prací řešit každodenní starosti. Také jsem věděl, že by to měl být ekonomicky vyvážený mix funkčnosti a kompromisů a to ovlivňovalo moji volbu.

S ohledem na různá pozitiva a negativa jsem postupně migroval mezi technologiemi, až jsem nakonec objevil „keramický“ beton, respektive beton plněný. V České Republice jsem našel dvě podobné technologie. Jedna byla daleko v Čechách a pro mne nedostupná a druhá byla v Ostravě, resp. v Bialsko-Biale. Narovinu, v podstatě po rozhodnutí technologie jsem měl jasno, že oslovím zástupce Abakonu. Při prvním jednání mne oslovil zájem a vstřícnost jednání. Možnost prohlédnout si nezávazně technologii mne utvrdilo, že jsem si vybral pro mne vyhovující směr a začaly první jednání.

Na začátku jsem měl jasnou představu, kde se chci pohybovat s cenou a proto byla dalším krokem pro mne byla volba typu domu, velikost a provedení. Nejprve jsem vybral vzorový dům, ale protože se nám moc nehodilo uspořádání místností, rozhodl jsem se pro individuální řešení, Bungalov 10×15m, cca 120m2 obytná plocha, krytá terasa cca 20m2. Nějakou dobu to trvalo, ale nakonec jsem dospěl k optimu a k finálnímu návrhu a po peripetiích s projektovou dokumentací k realizaci.

Harmonogram realizace:

Hlavní pozitiva stavby:

Doporučení, zkušenosti, nebo věci, kterým bych se příště vyhnul:

Náklady (rozpočty na dům, avizované a dodržené)

Negativa:

Celkové hodnocení:

Ze začátku jsem váhal, zda do toho jít. Nechat realizaci, za tak velké peníze, jen na jedné firmě? Pro mne to byla první zkušenost (a doufám i poslední). Byl jsem v jednu chvíli i rozhodnut, že do toho nepůjdu, ale nakonec mne přesvědčila otevřenost jednání. Nevím, zda to nakonec bylo pozitivním postojem obou stran nebo v tom sehrálo i nějaké to štěstí a dobré náhody, ale celá realizace domu pak probíhala podle harmonogramu a mých představ. Dnes svého rozhodnutí nelituji, protože máme dům svých snů a v termínu o kterém se mi před pár lety ani nesnilo.

Děkuji, i za rodinu, celému týmu Abakonu CZ (p. J. Sojkové, p. K. Kalusové a p. B. Sojkovi, který byl vedoucím stavby a také partnerem) a také týmu ABAKON PL v BB ( zde hlavně p. A. Polakovi, který byl mým partnerem za projektový tým).

03-09/2019 | Pospišilíkovi | Kopřivnice

IMG_koprivnice

Chtěl bych tímto poděkovat firmě Abakon za postavení našeho domku.
O firmě jsme věděli již dlouho a již před několika lety, kdy jsme uvažovali o stavbě domu, jsme ji chtěli oslovit, ale tehdy se stavby sešlo a čas na to přišel až nyní.
Příprava projektu nebyla nic lehkého, došlo k mnoha změnám a úpravám, nekonečné kombinování a vybírání mezi různými variantami. I přes drobné prodloužení vlivem velkého stavebního zájmu nelitujeme a jsme s výsledkem velmi spokojeni.
Oceňuji a děkuji za velmi přátelský a pozitivní přístup na české straně Abakonu,paní Kalousové, se kterou jsme řešili mnoho dodatků a změn, paní Sojkové i panu Waldenovi, který na stavbu fyzicky dohlížel.Na polské straně skládám velikánský hold před panem Konrádem, se kterým jsme ladili spoustu detailů a který perfektně řídil celou věc z Polska. Velice pozitivně na nás působili pracovníci jednotlivých etap, byli velmi přátelští a bylo vidět, což mě vždy uklidňovalo, že vědí co dělají, že se specializují právě na danou část stavby.Nyní bydlíme již cca 8 měsíců a jsme moc spokojeni, všichni náš domek chválí a moc se jim líbí.Děkujeme a přejeme hodně zdaru s budoucími projekty. 
Markovi, Třinec10/2019

Markovi

Děkuji paní Kalusové, Sojkové a panu Sojkovi za výbornou spolupráci při realizování našeho domečku, postaveného firmou Abakon. Vždy mi vycházeli vstříc a dodržovali termíny, což vnímám jako velice seriózní. Celý průběh stavby byl bezkonfliktní, nemusel jsem nic upomínat nebo se zlobit. Takže celému týmu ještě jednou děkuji. 
Moravec Jiří10/2019

Moravec
Moravec3

Dobrý den,

k dnesnímu dni jsme se nastěhovali do našeho nového domu a rádi bychom poděkovali společnosti Abakon za splnění snu o vlastním bydlení za tak krátkou dobu a přívětivou cenu. 

Co ale musíme vyzdvihnout především je profesionální a zároveň velice přátelský přístup pana Sojky a to už od prvního dne (ještě před podepsáním smlouvy), díky kterému se staly naše „nadstandartní“ požadavky realitou.

Již jsme to řekli i panu Sojkovi osobně, ale rádi bychom aby to věděli i ostatní: pan sojka je defacto „Abakon“ (jsme přesvědčení že takto vnímají i ostatní vaši zákazníci), protože on je jediný, kterého vidíme na dení bázi a řeší všechny dotazy / problémy i když některé jsou v kompetenci jiných zaměstnanců Abakonu. 

Ještě jednou díky a ať se daří…

Rončkovi 🙂
10/2019

ronckovi

Ráda bych se podělila o naše zkušenosti s polskou stavební firmou ABAKON, která má zastoupení v Ostravě. 

Hlavní prioritou naší stavby byla rychlost stavby, bezbariérovost a materiál, ze kterého je dům postavený.

Chtěli bychom poděkovat jmenovitě paní Karle Kalusové, Jarmile Sojkové a panu Břetislavu Sojkovi za lidský přístup, jejich příjemné vystupování, vstřícnost a hlavně ochotu řešit naše mnohdy nestandartní požadavky.

Stejné poděkování patří polským projektantům a stavebníkům za jejich neúnavnou práci.

Manželé Lovečkovi07/2019Loveckovi1Loveckovi2


Dobrý den,

rádi bychom poděkovali společnosti Abakon, která realizovala výstavbu našeho rodinného domu na Ostravici.Předně chceme vyzdvihnout kvalitní a profesionální spolupráci s vedoucím stavby panem Břetislavem Sojkou. Za přípravný a organizační tým patří naše velké poděkování paní Jarmile Sojkové, Karle Kalusové a Dominik Witos.

Všechny pracovní skupiny, které se podílely na výstavbě našeho domu odvedly čistou, kvalitní a profesionální práci.Jsme rádi, že jsem se pro společnost Abakon rozhodli a můžeme všem potencionálním klientům jen doporučit.Abakon nám pomohl splnit si náš sen o krásném bydlení za neskutečně krátký čas. 

Velké díkyManželé Jakub a Pavla Hanulíkovi, Ostravice Abakon Padiglione 206/2019

reference%20padiglione%202

Fantastický organizační koncert, který předvedl stavbyvedoucí p. Sojka v případě výstavby rodinného domu manželů Hanulíkových na Ostravici, se jen tak nevidí. Od kopnutí do země stěhujeme nábytek do dokončeného,funkčního, provozuschopného domu po sedmi měsících…Stavba probíhala téměř nepřetržitě i v zimních měsících, profese na sebe navazovaly, nikdo si na stavbě nepřekážel.
Pan Sojka předvedl, jak se skutečně „staví sen“, sice bez televizních kamer, ale o to víc profesionálně.
Děkujeme !
za investora: Pavla a Jakub Hanulíkovi,Abakon Padiglione 206/2019

reference%20padiglione%202

Na základě výborné prezentace technologie montovaných domů z ekologických keramzitových panelů na výstavě Stavotech v Olomouci, kterou provedli zástupci firmy ABAKON paní Kalusová, paní Sojková a pan Sojka jsme vybrali projekt 2011 SE. Díky uvedeným pracovníkům, kteří nám s nevšední ochotou byli nápomocni po celou dobu výstavby a rovněž díky všem pracovním skupinám, které odvedly rychlou a kvalitní práci dnes víme, že i přes prodloužení termínu ukončení byla naše volba správná a lze ji všem zájemcům doporučit. Velké díky patří i panu Dominikovi Witosovi, který řešil vše potřebné z polské centrály.Jana a Ondrej Kolibovi 05/2019

Kolibovi

V loňském roce jsem si nechal stavební firmou ABAKON postavit bungalov 4+1 (cca 120m) – jednalo se o stavbu na klíč , dle mého individuálního projektu.
Celý proces realizace domu bych shrnul do dvou fází:Příprava, do které patří zpracování mého projektu, jeho úpravy, cenové nabídky, konzultace, rozpočty, financováníSamotná stavba, počínaje přípravou pozemku až po finální dokončení domu.
Nyní, po ukončení stavby a nastěhování můžu říci, že jsem byl s firmou ABAKON velmi spokojen a doporučil bych ji.Určitě bych vyzdvihl vysokou kvalitu odvedených řemeslných prací, ať už na exteriéru, tak v interiéru. Bylo evidentní, že zaměstnanci firmy ABAKON jsou odborníky ve svém oboru, práci odváděli rychle, precizně, byli velmi vstřícní a na staveništi vždy udržovali pořádek. Termínově se stavba, oproti harmonogramu, protáhla cca o měsíc, což bylo způsobeno enormně dlouhými dodacími termíny subdodavatelů, především na dveře se čekalo cca o 4 týdny déle. Oboustranně dohodnutá cena domu byla dodržena, žádné vícenáklady nebyly.
Nakonec bych chtěl poděkovat pracovnicím kanceláře v Ostravě, paní Kalusové a paní Sojkové, za vždy pozitivní přístup a rychlé řešení problémů, panu Sojkovi, který jako zkušený odborník pečlivě dohlížel na samotnou stavbu a který byl vždy nápomocen s praktickou radou, a také panu Adrianovi, který řídil organizaci prací z centrály v Polsku. 
S pozdravemPetr VavříčekBohumín03/2019

vavricek

Dobrý den

Chtěl bych touto cestou poděkovat firmě Abakon a jejímu celému týmu z česka, který celou dobu přípravy a samotné realizace byl vždy nápomocný a trpělivý se mnou J.

Firma Abakon mi postavila domeček mých snů a představ v rekordním čase 6.měsíců tak jak tvrdily na začátku při podpisu smlouvy a také to že celou dobu drželi dohodnutou cenu – což se dnes skoro nevidí.

Ještě jednou děkuji a budu Vás doporučovat.

Marian MUSIOLEK

03/2019


Dobrý den,rád bych tímto poděkoval celému týmu firmy Abakon za podporu a zajištění stavby našeho domu SE 2011. Vyřídit a ufinancovat celý kolotoč stavby, není nic jednoduchého a je potřeba se obrnit trpělivostí ve všech těch administrativních záležitostech. V tomto ohledu musím velmi poděkovat za vstřícnost a ochotu paní Kalusové/Sojkové při zahájení stavby a ze své zkušenosti jsem se s takovým přístupem ještě nesetkal. Samozřejmě velký dík a profesionalitu patří „technickému týmu“ a to panu Polakovi, Waldenovi a Sojkovi, s kterými rostl dům před očima. Vždy se snažili poradit ve všech etapách a v průběhu stavby jsme tak nemuseli řešit žádný vážnější problém.V porovnání s jinými firmami, s kterými jsme jednali, tak našeho výběru určitě nelitujeme a rádi firmu Abakon budeme doporučovat i nadále.Děkujeme a přejeme mnoho spokojených zákazníků jako my.
S PozdravemFujakovi

IMG_20180912_163015

09/2018


Chtěla bych poděkovat stavební firmě ABAKON za dobře vykonanou práci na mém domku.
Všem pracovníkům z Polska.
Paní Kalusové a paní Sojkové za jejich práci a zejména p.Sojkovi,který vedl mou stavbu,za jeho obětavost,profesionalitu a vekou pomoc.

Děkuji
J.Lhotská 

WP_20180420_10_27_53_Pro

06/2018


Dobrý den, chtěli bychom tímto českému zastoupení firmy ABAKON poděkovat za realizaci našeho snu, tedy výstavby rodinného domu.Již první kontakt v kanceláři byl velice přívětivý a paní Kalusová, paní Sojková, společně s panem Sojkou nám trpělivě vysvětlili naše všetečné otázky, týkající se realizace výstavby rodinného domu. Nakonec jsme si vybrali dům Abakon 2009 SE2 . Nejlepší reklamou jsou již vybudované rodinné domy a my jsme tak mohli navštívit typově shodný dům, kdy nám jeho majitelé umožnili prohlídku a sdělili pár cenných rad při projektu domu. Po vyřízení nezbytných formalit začala výstavba, která běžela skutečně dle plánu (pozn. : škoda, že neumíme poručit větru a zejména dešti).Jednotlivé části výstavby bylo radost sledovat, protože je vidět, že firma ABAKON si vybrala skutečné profesionály (všichni vědí, co mají dělat, jednotlivé práce na sebe navazují, zásobování skutečně funguje, takže žádné zbytečné čekání a prodlevy). Náš velký dík směřuje dále do Polska, kde jsme jednali s panem Adrianem a paní Natalií, která nám pomohla při realizaci návrhu koupelny.V průběhu stavby jsme si velmi oblíbili pana KWASNEHO, který nám vybudoval krb s centrálním rozvodem. Zde je vidět, že je to skutečný profesionál, který má letité zkušenosti. Dále považujeme za nutné vyzdvihnout práci pana SZYLUKA (dosud nesetkali s tak pečlivým a poctivým pracovníkem).Na závěr tedy ještě jednou děkujeme za komplexní servis všem členům týmu české pobočky firmy ABAKON, zejména paní Kalusové, paní Sojkové a panu Sojkovi, jakož i firmě ABAKON Spólka z o.o., za výstavbu našeho domu. Tuto firmu budoucím zájemcům doporučujeme vzhledem k naším kladným zkušenostem v průběhu celého projektu výstavby domu.S pozdravem, manželé Koneční

konecni

04/2018


V den kdy jsme se rozhodli postavit dům, jsme zvolili firmu Abakon na doporučení známého, který byl s ní spokojen. Již od začátku nám ve všem poradili, jak od vyřízení stavebního povolení až po hypotéku. Typový dům nám upravili podle našich představ. Stavba probíhala rychle, stavebním dělníkům šla práce od ruky a dům rostl před očima. S touto firmou jsme byli velice spokojení a budeme ji doporučovat dál svým známým. Tímto bychom chtěli poděkovat celé firmě Abakon, za krásný domeček, konkrétně pí Kalusové, pí Sojkové, p. Sojkovi a p. Waldenovi a p. Polákovi. 
petradavid.webnode.cz
petra%20a%20david
12/2017 


Dobrý den,

Chtěli bychom tímto poděkovat českému zastoupení fy Abakon za podporu a zajištění realizace domu 2011 SE. Při výběru stavební technologie pro nás byl (jak už to v dnešní rychlé době bývá) důležitým faktorem čas potřebný pro realizaci domu, při zachování kvality. Tyto kritéria a očekávání byla splněna firmou Abakon v maximální míře.

Jelikož se reference na kvalitu a rychlost výstavby díky spokojeným klientům rychle šíří dále, byla firma Abakon v době realizace našeho domu kapacitně zřejmě na maximu, k tomu se přidalo nepříznivé počasí. Do posledního týdne jsme nevěřili, že může být termín splněn, ale zejména díky p. Sojkovi, který naší stavu koordinoval se firmě Abakon podařilo termín splnit bez zásadních neshod nebo reklamací.

Na závěr bychom chtěli panu Sojkovi ještě jednou poděkovat za trpělivost a vstřícnost.

Firmu Abakon můžeme jen doporučit, jelikož jednoduše neslibují, co nemohou splnit což v oboru stavebnictví bohužel běžné není. Dále bychom chtěli zmínit standard kvality a vstřícné jednání, které v nás zanechalo silný dojem.

Přejeme spoustu spokojených klientů

Manželé Horutovi

WP_20170821_10_46_31_Pro

10/2017


Chtěli bychom touto cestou poděkovat celému týmu ABAKON za nádherný domeček Abakon 2009 SE. Již pár týdnů bydlíme a nemáme nic, co bychom vytkli. Naše velké dík patří hlavně panu Adrianu Polakovi za odborné rady, doporučení, rychlé jednání a hlavně profesionalitu. Paní Natalii pak za projekt krásné koupelny. Naš velký dík ale patří také „profíkům“ na české straně, kde to vlastně všechno začalo, a to paní Kalusové, Sojkové, panu Sojkovi, Waldenovi, a v neposlední řadě také všem „fachmanům“ :-), kteří se podíleli na stavbě domu. Kdo máte nějaké pochybnosti, zda s touto firmou stavět, pak neváhejte a oslovte, zajděte na konzultaci, za což nic nedáte. Není to firma, která Vám bude něco vnucovat, naopak Vám poradí a vysvětlí, proč tak či onak. Pak už bude vše jen na Vás. Také jsme na začátku měli drobné pochybnosti, ale po návštěvě týmu v PL, jsme si byli jisti, že jsme udělali dobře. Za nás palec nahoru…ABAKON DOPORUČUJEME!! 
Manželé Rojíkovi

Rojikovi%2011
Rojikovi%2012
Rojikovi%2013

07/2017 


Dobrý den,Děkuji firmě Abakon…Tato firma nám postavila krásný domeček v rekordním čase 🙂 k nastěhování! Moc děkujeme, jsme velmi spokojeni s úžasným přístupem a prvotřídní kvalitou. Budeme firmu Abakon doporučovat s radostí dál.
Bakanová PetraDolní Marklovice

Bakanova

03/2017 


Dobrý den,s pracovníky Abakonu, pí. Kalusovou, pí. Sojkovou a p. Sojkou jsme byli velmi spokojeni, byli nám vždy ochotni pomoci se vším co jsme potřebovali, určitě doporučíme všem výstavbu domu s firmou Abakon, s domečkem jsme naprosto spokojeni a především vstřícný přístup k nám zákazníkům, již zmiňovaných lidí této firmy je profesionální a na úrovni.
Děkujeme s pozdravem manželé Marika a Petr Potykovi

potykovi

03/2017 


Dobrý den,rádi bychom poděkovali za vstřícnost firmě Abakon při realizaci našeho domu abakon SE 2011. Byli jsme velice spokojeni s paní K. Kalusovou, J. Sojkovou a s panem B. Sojkou a Waldenem.Panu Sojkovi a panu Waldenovi děkujeme za odborné rady a doporučení během realizace stavby. Děkujeme Semmlerová a KlúcsikV příloze posílám také fotku.
S pozdravemSemmlerová

3010

03/2017 


Dobry den s Abakonem jsem byl spokojen. P. Kalusová, pani Sojková a pan Sojka byli mi vždy ochotni poradit,P. Sojka byl ochoten pomoci s překladem Polskeho jazyka do Češtiny kde vznikala komunikačni bariera, také mi hodně poradil po technicke strance.Jinak jsem moc spokojen s domem od Abakonu ktery postavily, Taky děkuji p.Klaudii za projekt a p Natalii a p.Bobovwskemu a hlavně p Martinovi ktery dodělava zavěrečé prace na domně. Byl jsem snim veimi spokojen. S pozdravem Lukáč a Milena Lukáčová.
Lukacovi

08/2016 


Dobrý den,manželé Mazurovi děkují celému týmu Abakon za velmi dobrou spolupráci při realizaci našeho domečku v Dolních Domaslavicích.
Skvělá organizace,bezproblémové financování, máme s této firmy dobrý pocit a mohu jen doporučit.Zvláště pak děkujem paní Sojkové a Kalusové,dále panu Waldenovi a B.Sojkovi,který dobře radil a pomáhal například s realizací žumpy,vsakovací jímky a podobně.
mazurovi1mazurovi2

01/2016 


Hezký den, 

Už to jsou 3 roky co jsme se s manželem rozhodli pro stavbu domu… Stále jsme váháli či stavět svépomocí nebo zaplatit firmu. Vzhledem k manželové časově náročné praci jsme se proto rozhodli že firma která nám postaví dům na klíč bude nejlepší volba. Začali jsme hledat firmu.. půl roku jsme koukali na internet, ptali se známých,ale pořád se nám něco nezdalo nebo nám nevyhovovala cena… Když jsem ale jednoho dne zahlédla v Petřvalďě domeček u něhož byla na plotě reklama „Zde staví f. Abakon“ Domek mě na první pohled uchvátil vše jsem popsala manželovi a začali jsme koukat na stránky Abakonu. Nechali jsme si poslat cenový návrh s kterého jsme byli usnesení! Nádherný dům, solidní cena a rychlost výstavby nás přesvědčila. Proto jsme se rozhodli navštívit zástupce firmy paní Sojkovou a paní Kalusovou s tím že máme zájem o dům od F. Abakon. Obě nám pomohly s výběrem domu, poradily atd. Po čase veškeré papírování připravily a mohlo se začít stavět. 
Vše šlo podle plánu dům rostl před očima. Obrovské děkuji si zaslouží pánové dělníci především pan Janek rukama nohama jsme se domlouvali na detailech obdivuji jeho trpělivost ale vždy nás pochopil a když vznikl problém dělal vše proto aby ho vyřešil ještě jednou velké děkujeme panu Jankovi! Děkujeme také stavby vedoucímu p. Waldenovi, technikovi p. Sojkovi za rady a pomoc při řešení vzniklých problémů které se bohužel občas objeví ale nic a nikdo není dokonalý. Celkově chceme poděkovat za nádherný domeček který nám f. Abakon postavila, který podle sousedů neskutečně zapadl do naší malé vesničky. Všem se moc líbí a nám se už přes půl roku krásně bydlí. 

Děkujeme 
s pozdravem 

manželé Kollarčíkovi 
Horní Domaslavice 
kollarcikovi1kollarcikovi2

01/2016


Dobrý den,

pečlivě a zodpovědně jsme hledali firmu, která by nám postavila rychle a kvalitně pěkný dům.

Našli jsme si polskou firmu Abakon a udělali velice dobře.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat nejen této firmě, ale jmenovitě také panu Adrianu Polakovi, stavebnímu dozoru p.Waldenovi, stavebnímu techniku panu Břetislavu Sojkovi, ale i všem stavebním a pracovním četám, které se na výstavbě našeho domu podílely.

Děkujeme za velmi kvalitní, rychlou a profesionální práci a tuto firmu doporučujeme všem, kteří chtějí mít perfektně postavený krásný dům.

S pozdravem

Miroslava a Bohuslav Suchánkovi

01/2016


Dobrý den,
chtěla bych poděkovat všem pracovníkům f. Abakon, kteří se podíleli na výstavbě našeho rodinného domu. Celá stavba proběhla bez problémů a s výsledkem jsme velmi spokojeni. Především bych chtěla poděkovat p.Sojkovi za mnohé dobré rady a velkou vstřícnost při řešení malých nedostatků. Dále bych chtěla poděkovat p.Adrianu Polakovi za přípravu stavby a trpělivost. Nemalý dík patří p.Sojkové, p.Kalusové a p.Waldenovi.Firmu ABAKON mohu všem jen doporučit. Firmě ABAKON přeji hodně spokojených klientů.
Kamila Stará, Šilheřovice

Kamila Stara 1
Kamila Stara 2

12/2015


Hezký den paní Kalusová a paní Sojková,
Touto cestou bych chtěl poděkovat firmě Abakon a zároveň vyzdvihnout jejich profesionalitu a lidský přístup i k méně příjemným věcem jako jsou reklamace, opravy. Jsem nadmíru spokojen, s přístupem pana Břetislava Sojky, technikem, který veškeré opravy dokázal zrealizovat v co nejkratším termínu a hlavně bez jakýchkoli problémů. Mé poděkování patří i samozřejmě i paní Karle Kalusové při výběru odstínu barvy pro realizaci. Společnost ABAKON, doporučuji všem při realizaci novostavby.
S pozdravem Rostislav Pyš

07/2015


Hezký den paní Kalusová a paní Sojková,
v našem domě v Dolní Lutyni už bydlíme více než půl roku bez problémů. Proto bych také Vám chtěla poděkovat za všechny informace, které jste nám na začátku naší stavby poskytli a za všechnu práci, kterou jste udělaly. Celá stavba proběhla bez problémů a zbytečných průtahů, za což i Vám dvěma patří poděkování, abyste si nemyslely, že jsem na Vás zapomněla. Kdyby jste měly zájem se přijet podívat na náš domek, jste vítány. Ještě jednou děkuji a ať máte stále spokojené klienty, jako jsme my!
S pozdravem Eva Ježišková s rodinou

Jezisek 1
Jezisek 2

04/2015


Manželé Kubicovi

Dobrý den,
chtěli bychom touto cestou poděkovat pí. Kalusové a pí. Sojkové za vstřícnost, spolehlivost a pochopení při řešení nejrůznějších věcí spojených s výstavbou RD Abakon 2009 SE 2. Od prvního výkopu až do předání klíčů jsme byli moc spokojeni se vším, co firma u nás na domečku v Dětmarovicích udělala. Stejně tak patří pomyslný „palec nahoru“ panu Waldenovi, který má na tom, že jsme se za 4 měsíce stěhovali nemalou zásluhu.
Ještě jednou díky, Pavel a Mirka Kubicovi 🙂
01/2015


Manželé Ježiškovi

Je to necelý rok a půl, kdy jsme se rozhodli pro stavbu nového rodinného domu. Hlavním impulsem byla návštěva u našich známých manželů Sojkových, kteří mají nádherný dům postavený na klíč firmou Abakon. Takový dům jsme chtěli také! Přiznám se, že jsme zpočátku měli určité obavy stavět s polskou firmou (nevím proč nás mnoho známých od tohoto rozhodnutí odrazovalo), ale Sojkovi nás ubezpečovali, že vše určitě proběhne rychle a bez problémů. Protože se známe velmi dlouho, věřili jsme jim a udělali jsme dobře. S organizací stavby, rychlostí, způsobem plateb i s kvalitou práce jsme byli zcela spokojeni. Vůbec jsme netušili, že vše půjde tak rychle, bezproblémově, a že za tak krátkou dobu od našeho prvotního rozhodnutí už na podzim budeme bydlet. Je pravdou, že pan Sojka je naprosto skvělý člověk a neskutečně nám pomohl ve všem, co jsme potřebovali zajistit, poradit. Má skvělé organiační schopnosti a znalosti o jednotlivých etapách stavby, takže měl naši plnou důvěru! Všem, kteří chtějí stavět rodinný dům na klíč rychle a kvalitně doporučuji tuto polskou firmu Abakon, protože my jsme chtěli nejen hezký, ale také kvalitně postavený dům, a to se nám splnilo! Ještě jednou děkujeme panu Sojkovi a firmě Abakon.


Mudr.Justin Chudoba

V roce 2013 jsme se rozhodli pro stavbu rodinného domu na klíč s firmou Abakon. Firma dům postavila za 4.měsíce ve velmi dobré kvalitě, a pružně reaguje na drobné nedostatky.Jsme spokojeni a doporučujeme firmu všem potenciálním zájemcům. 
Mudr.Justin Chudoba

Chudoba 1
Chudoba 2


manželé Olejníkovi

Pečlivě jsme hledali stavební firmu, která by rychle, kvalitně a levně postavila dům na klíč. Na doporučení pana B. Sojky jsme se správně rozhodli stavbu realizovat a můžeme tuto firmu doporučit všem. Tímto chceme poděkovat firmě Abakon a také polským zručným pracovníkům. Velké díky patří pí. Kalusové, pí.Sojkové, panu Waldenovi a zejména B.Sojkovi, který tým Abakonu ještě zkvalitnil za zrealizovaní našeho snu 
Přejeme hodně spokojených zákazníků, mezi které patříme. 
S pozdravem Olejníkovi

P3120027
P3120029

Petr Straka

V rámci komplexního hodnocení stavební firmy Abakon konstatuji, že jsem skutečně maximálně spokojen nejen s realizací výstavby rodinného domu, ale také s jednoznačně pozitivním postojem k řešení všech vzniklých problémů. V případě českých pracovníků uvádím, že zajišťují zejména funkční spojení mezi vedením firmy a samotnými stavebními dělníky, kteří zcela zákonitě potřebují některé požadavky a náměty investorů vysvětlit. Jejich zapojení do systému je zcela logické a přínosné pro všechny zainteresované strany. 
S pozdravem 
Petr Straka


rodina Novotných

Na základě dokumentačního předání stavby ke dni 30.4.2014 zasílám ve zkratce subjektivní hodnocení :


Šajtar Roman

Dobrý den, s prací firmy Abakon jsem velmi spokojen. Chválím přístup všech, kteří se na stavbě podíleli. Vyzdvihuji profesionální jednání stavbyvedoucího p.Waldena. Děkuji, Šajtar Roman.


Mentzikovi

Děkujeme paní Kalusové a paní Sojkové za bezproblémovou a vstřícnou komunikaci i přípravu v oblasti realizace výstavby domu. Firmě Abakon bychom chtěli poděkovat za bezproblémový průběh výstavby našeho rodinného domu. Všechny pracovní čety, které se na výstavbě podílely odvedly kvalitní práci. Touto cestou bychom taky chtěli poděkovat panu Waldenovi.

Mentzik 1
Mentzik 2

Michal a Jana Štverákovi

Hledali jsme takovou firmu, která nám bude schopna rychle a dle individuálního projektu postavit náš dům. S jinou společností jsme jednali 3 měsíce, ale požadavek na zaplacení 70% ceny předem jsme nemohli akceptovat. Následně jsme dostali doporučení na společnost Abakon a jsme za to rádi. Nízkoenergetický dům se zárukou 50-ti let nám postavili za několik měsíců přesně podle našich přání. Společnosti Abakon přejeme mnoho spokojených zákazníků.

Stverakovi 1
Stverakovi 2

manželé Motýlovi

Hodnocení zástupců firmy Abakon na území ČR p. Kalusové, p. Sojkové a pana Waldema. Spolupráce s výše jmenovanýma byla velice dobrá. Pokud jsme potřebovali při stavbě pomoc a poradit vyšli nám vždy ochotně vstříc za co jim patří dík a vaši firmě taky, že za tři měsíce bydlíme to je rekord. Věříme, že i ostatní budou spokojeni. Děkujeme.


Dušan Černík

Chtěl bych tímto poděkovat Vám i všem členům a spolupracovníkům firmy Abakon za úspěšnou realizaci stavby rodinného domu Abakon 2009. S průběhem stavby jsem spokojený a velmi mne překvapila rychlost s jakou byl domek postavený. Mohu proto opravdu potvrdit platnost reklamních sloganů z webových stránek „S námi stavíš pro radost“ a „Vysněný dům již za 3 měsíce“. Kladně hodnotím i příznivou cenu a hlavně přístup celého Vašeho kolektivu který mi poradil a přesvědčil mne se rozhodnout právě pro tuto stavbu. Dům získal uznání i v širokém okolí svým vzhledem, rychlostí výstavby, provedením i použitím u nás netradičních technologií. Přeji Vám všem i celému kolektivu firmy Abakon v roce 2012 mnoho takto úspěšných staveb a spoustu spokojených zákazníků.

Ćernik Dusan 2
Ćernik Dusan 1

manželé Sadloňovi

V roce 2009 jsme začali s výstavbou rodinného domu s firmou Abakon Celá výstavba trvala 3 měsíce. Během této doby se vystřídalo na stavbě několik skupin zaměstnanců a musíme všem velmi poděkovat, celá stavba proběhla bez problémů a k naši spokojenosti. Taktéž bychom chtěli poděkovat vedení firmy Abakon a taky zástupcům v České republice paní Sojkové, paní Kalusové a panu Waldenovi za skvělou spolupráci. S pozdravem manželé Sadloňovi

Sadlon 1
Sadlon 2

Dušan Pyš

V roce 2011 jsem začal s výstavbou RD firmou Abakon se sídlem v Bialsko-Biale. Výstavba trvala 3.měsíce.Dům jsem stavěl vedle svého bratra, který stavěl s firmou Abakou RD ze speciální nabídky -Abakon 2009. Můj RD je vlastní projekt. Firma dokáže stavět dle daných projektů,ale taktéž vlastních. S pruběhem stavby jsem byl spokojený a jsem rád, že jsem si vybral firmu Abakon. Na stavbě pracovali brigády, které pracovali bez problémů. Opravdu platí firemní slogany – Stavíš pro radost + vysněný dům za 3.měsíce. Dům je postaven z Keramzitu, u nás neznámého materiálu. Veřím ,že se Keramzit stane stavebním materiálem v ČR. Díky svým vlastnostem. Tímto chci poděkovat vedení firmy, pracovníkum a především zástupcum firmy na území ČR p.LKalusové, p. Sojkové a p.Waldenovi za výbornou spolupráci. Po celou dobu byli všichni vždy nápomocni v každém směru. Vše bylo vždy rychle vyrešeno, vždy nám vyšli vstříc a pomohli. Děkuji úverové poradkyni firmy Abakon p. Čubanové. Firmě Abakon – vedení, pracovníkum a hlavně zástupcum na území ČR p. Kalusové,panu Sojkovi a p.Wadnenovi přeji další spokojené zákazníky a spoustu dalších postavených domů.

Dusan PYŚ 1
Dusan PYŚ 2
Dusan PYŚ 3

Rostislav Pyš

V roce 2011 jsem začal s výstavbou RD Abakon 2009 – speciální nabídka. RD stavěla firma Abakon se sídlem v Bialsko-Biale. Výstavba trvala 3.měsíce. Na stavbě se střídali pracovní brigády – vše proběhlo bez problémů. Dům byl postaven z netradiční technologie v ČR z keramzitu, který je výborný ze zdravotního hlediska. Chtěl bych poděkovat vedení firmy, pracovníkum a predevším zástupcům firmy na území ČR p.Kalusové, p.Sojkové a p.Waldenovi za výbornou spolupráci. Po celou dobu byli všichni vždy nápomocni v každém směru. Vše bylo vždy rychle vyřešeno, vždy nám vyšli vstříc. Tímto bych chtěl poděkovat za skvělou, rychlou a bezchybnou výstavbu RD. Firmě Abakon – vedení, pracovníkum a hlavně zástupcům na území CR p.Kalusové,p.Sojkovi a p.Wadnenovi přeji další spokojené zákazníky. Taktéž chci poděkovat úvěrové poradkyni firmy Abakon p.Čubanové.

Rostislav Pyś 1
Rostislav Pyś 2
Rostislav Pyś 3

Karel Matula

Vážení, chtěl bych se tímto dopisem vyjádřit k provedené stavbě v Třaňovicích na parcele č. 2801. Veškeré etapy byly provedené a obsazené skvělými odborníky a práce byla provedena v nejlepší kvalitě a bez jakýchkoliv reklamací. Důvodem tohoto trvzení je skvělá, už skoro dokončená stavba, kterou obdivuje celé okolí. Zároveň bych chtěl vyjádřit velký dík a obdiv poradentské službě a řízení stavby pobočky firmy Abakon v Ostravě, konkrétně je třeba vyjádřit uznání p. Kalusové a p. Sojkové. Tyto dvě dámy byly po celou dobu realizace stavby nápomocné v každém směru provádění stavby. Jednalo se např. o výběr barvy, materiálu a v neposlední řadě o vylepšení domku, které nebyly realizací vlastního domku. Chtěl bych se také vyjádřit ke skvělému výběru stavebního dozoru, který provádí pan Walden. Je to odborník znalý zákonů, které musely být příspůsobeny v ČR. Uznání patří také jeho organizačním schopnostem, přístupu pracovníků na stavbě a v neposlední řadě k individuálním požadavkům z mé strany. Tímto bych chtěl poděkovat za skvělou spolupráci vedení firmy Abakon v Ostravě a hlavně velký dík patří stavbyvedoucímu p. Waldenovi.


Bočánová Vladimíra

Dobrý den, chtěla bych tímto poděkovat firmě ABAKON za postavení domu v Dolní Lutyni.Všechny etapy výstavby probíhaly v souladu s časovým harmonogramem uvedeným ve smlouvě.Práce byly vždy kvalitně a rychle odvedeny. Zvláště bych chtěla poděkovat paní Sojkové a paní Kalusové za nesmírně vstřícný přístup a pomoc při realizaci stavby.Obě paní jednatelky vždy ochotně a rychle vyřešily mé dotazy k polské straně firmy. Velké poděkování patří také panu Waldenovi za velice odborný stavební dozor.Vždy byl kdykoliv ochoten poradit a také pomoci. Panu Sojkovi děkuji za pomoc při dodatkových pracích. S firmou ABAKON jsem byla velmi spokojená a vřele doporučuji všem,kteří se rozhodli pro vlastní bydlení.

Bocankova 1
Bocankova 2
Bocankova 3

manželé Gorovičovi

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat firmě Abakon, že realizuje tyto projekty staveb rodinných domů, věřím tak že budu s tímto domem spokojen a to hlavně díky profesionálnímu přístupu vedení a projektantů firmy v PL, také vedení v ČR paní Sojková a Kalusová prokazují vysoké profesionalní kvality při řešení vzniklých problémů souvisejících se stavbou ačkoliv tyto problémy nebyly zapříčiněny firmou Abakon ale bankovním ústavem financujíci realizaci stavby, kdy bankovní úředníci nebyly schopni uvěřit rychlosti s jakou stavba postupuje. Další díky patří panu Waldenovi za odbornou znalost a profesionalitu s jakou dohlíží na průběh stavby. Samozřejmě musím poděkovat jednotlivým pracovním četám, které se účastnily stavby našeho domu. Přejeme do budoucích let firmě Abakon a jejich zástupcům v ČR a PL mnoho dalších realizací staveb domů, mnoho dalších spokojených klientů – obyvatelů těchto domů firmy Abakon.

Gorovicovi 1
Gorovicovi 2

Břetislav a Ivana Sojkovi

Chtěli bychom touto cestou poděkovat zástupcům fy.ABAKON v ČR. P.Kalusové,p.Sojkové,p.Waldenovi a p.Wijackému za skutečně rychle a kvalitně odvedenou práci při realizaci našeho nového domu,postaveného přesně v duchu reklamních sloganů této firmy,protože naprojektovat,vyřídit stavební povolení a postavit dům s takovou rychlostí a kvalitou není zcela běžné.Když se někdo rozhodne v dubnu že bude stavět a v říjnu téhož roku bydlí nám příjde jako neskutečné,a kdyby nám toto někdo vyprávěl asi bychom mu nevěřili,že je to možné.Poděkování samozřejmě patří i Polské firmě samotné a jejím četám,které se na stavbě podílely,protože to byla radost se na ně dívat,když někdo ví přesně co má dělat.Pokud by nám někdo nevěřil co tady píšeme,klidně může zavolat,rádi odpovíme na jakoukoliv otázku a podělíme se o zkušenosti se stavbou domu.

Sojkovi I 1
Sojkovi I 2
Sojkovi I 3