Ceník montovaných domů Abakon Nacenění stavby
20.01.2021

OBVODOVÉ A VNITŘNÍ ZDI

Domy z prefabrikovaných prvků nejsou ničím jiným než kombinací tradiční konstrukce s průmyslovou technologií: keramzitový panel tvoří asi 25% písku a cementových pojiv a 75% expandovaného jílu. Tyto hodnoty mohou být rozloženy odlišně v závislosti na funkci dané zdi – ať už to bude nosná zeď, ztužující nebo dělící. Prefabrikovaná technologie je z hlediska technických parametrů nejblíže technologii pevné cihlové konstrukce. Jedná se o zajímavé řešení, které investorovi ušetří spoustu času. Všechny prefabrikované prvky jsou vyráběny ve výrobních halách a stěnové prvky jsou vyráběny na zakázku podle vybraného projektu. Prefabrikované keramzitové stěny nového domu se obvykle montují během několika hodin (u jednoduché stavby), za několik dní u větších domů nebo u těžkého (železobetonového) stropu, který odděluje montáž přízemí a podkrovních stěn. Tato technologie nemá žádná architektonická omezení, takže ji můžeme přizpůsobit jakémukoli projektu domu. V případě poškození těžbou nebo nestabilní půdy je to díky tuhosti budovy dokonce bezpečnější řešení než tradiční technologie.  

Když se rozhodnete pro tuto technologii, docílíte jak dlouhé životnosti domu, tak i velmi rychlé, bezproblemové stavby.

Dělící stěny v podkroví

Systém suché výstavby ze sádrokartonu je technologií stavby estetických, lehkých příček, je to také nejjednodušší a nejrychlejší způsob rozdělení domu na jednotlivé místnosti. Stěny ze sádrokartonu nezatěžují strop. Montují se na kovovém nebo dřevěném roštu z lehkých obkladových desek, sádrokartonu. Stěny vyplněné minerální vlnou splňují požadavky na zvukovou izolaci, tepelnou ochranu a požární odolnost. Zavěšené podhledy stropů se dělají také ze sádrokartonu.

Systém dělících stěn Knauf

Rošt konstrukce tvoří svislé konstrukční profily (sloupky), z pozinkovaného plechu kotvené do vodorovných profilů připevněných k podlaze. Sádrokartonový plášť je z obou stran přišroubován k nosným profilům. Stěny jsou vyplněny minerální vlnou. Elektro kabely mohou být vedeny uvnitř stěn. Rovina stěny se docílí vyplněním stěrkou spojů vyztužených perlinkou a následným přebroušením. Povrch stěny lze vymalovat nebo otapetovat.

 

Minerální vlna URSA

Minerální vlna má vyníkající tepelně izolační parametry, je nehořlavá, propouští vodní páry, má dobré protihlukové vlastnosti a zlepšuje akustiku místností. Nabídka firmy URSA pro vyplnění příček obsahuje minerální vlnu ve formě desek nebo pružné plsti.